تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن کنجد فدک

راز تراکوتا، ارتش سربازهای خفته در خاک برملا شد!

در سال ۱۹۷۴ باستان شناسان توانستند ارتشی را پیدا کنند که در استان Shaanxi کشور چین در نزدیکی مقبره ی امپراطور اول چین، در زیر خاک خفته بودند

راز تراکوتا، ارتش سربازهای خفته در خاک برملا شد!

ارتش تراکوتا ؛ The Terracotta Army

در سال 1974 باستان شناسان توانستند ارتشی را پیدا کنند که در استان Shaanxi کشور چین در نزدیکی مقبره ی امپراطور اول چین، در زیر خاک خفته بودند. چین از آن دست کشورهای شگفت انگیزی است که به طور مدام کشف های عجیب و حیرت آوری در آن می شود. با این حال پیدا شدن یک ارتش 8000 نفری سفالی اندازه ی انسان مطمئنا یکی از حیرت آورترین کشف های تاریخ چین بوده است که هر کسی را خیره می کند. این ارتش 8000 نفره سفالی کاملا به سلاح ها مجهز بودند، در کنار سمت شرقی گورستانی که در آن دفن شده بودند، بود. در ادامه می خواهیم واقعیاتی را راجع به این کشف عجیب به شما بگوییم و پرده از آن برداریم. با الی گشت همراه باشید.

ارتش تراکوتا

قطعا کشف ارتش تراکوتا یا همان ارتش سفالی چین یکی از جالب ترین کشف های تاریخ کشور چین بوده است. طبق آن چه که باستان شناسان تخمین زده اند، قدمت این سربازهای سفالی به سال 220 تا 210 قبل از میلاد مسیح برمی گردد و هر سربازی یک ویژگی خاص دارد و در کمال تعجب باید بگوییم که چهره ی هیچ دو سربازی شبیه به هم نیست!

در واقع رازهای زیادی درباره ی تراکوتا هست اما در این 40 سال، باستان شناسان موفق شده اند تا جزییات باور نکردنی زیادی را درباره ی سربازهای زمینی کشف کنند.

ارتش تراکوتا در نزدیکی شهر باستانی Xianyang قرار دارد و در نقشه های امروزی کشور چین، این منطقه متعلق به کوه های لیشان در منطقه ی لینتونگ و تقریبا در فاصله ی 660 مایلی از جنوب غرب پکن است.

دانشمندان بر این باورند که کل این گورستان زیر زمینی در واقع انعکاسی از داخل و خارج کاخ امپراطوری آن دوران بوده است. در واقع در سال 1974 کشاورزان محلی منطقه در حال حفاری بودند که ناگهان یک سر سفالی به بیرون افتاد.

این کشاورزان که از اهمیت آن چه که پیدا کرده بودند بی خبر بودند، سر پیدا شده را برداشتند و با خود به خانه بردند. چندین ماه بعد دانشمندان از این کشف با خبر شدند و به محل آن رفتند تا منبع این اشیای سفالی را پیدا کنند.

ارتش تراکوتا در چین

کشف ارتش تراکوتا

از همان حفاری های اولیه در سال 1974، باستان شناسان توانستند 3 چاله با بیش از 8000 سرباز سفالی پیدا کنند. باستان شناسان همچنین موفق شدند تا 40000 سلاح واقعی مختلف هم کشف کنند. این چاله ها بین 15 تا 20 فوت در زیر زمین هستند و اندازه ی آن ها با هم متفاوت است. هر راهرو با راهروی دیگر از طریق دیواره هایی جدا شده است و در زیر پاهای این سربازان هزاران قطعه ی سفالی وجود دارد که سربازان روی آن ایستاده اند.

جالب است بدانید که صورت همه ی این سربازان رو به شرق است، دقیقا سمتی که قلمرو دشمن بوده است، هر سرباز هم سلاحی در دست دارد.

متاسفانه بسیاری از سلاح ها و اجزای بدن این سربازان مخصوصا سرهای آن ها به غارت رفته است. این غارت ها تنها چند سال بعد از مرگ قین شی اتفاق افتاد. غارتگرها بسیاری از این سربازان را از بین بردند و سلاح ها آنها را به یغما بردند و بعد آن جا را به آتش کشیدند که این آتش سوزی باعث شد تا سقف آن جا روی مجسمه ها فرو بریزد و تعدادی از آن ها را از بین ببرد.

هنوز هم اگر به چاله های شماره ی 1 و 2 نگاه کنید می توانید اثرات آتش سوزی را ببینید. روی بدن بعضی از این سربازهای سفالی می توان نقاط قرمز رنگ را دید و اثرات واضحی از قسمت هایی از سقف دیده می شود که روی سربازها افتاده است. باستان شناسان توانسته اند مقدار زیادی خاک رس قرمز و زغال سنگ را با حفره هایی روی تنه ی ارتش تراکوتا پیدا کنند.

ارتش تراکوتا چین

مرمت سربازان ارتش تراکوتا

وقتی که باستان شناسان این سربازان را پیدا کردند بسیاری از آن ها خراب شده بودند و تقریبا حتی یکی از آن ها وجود نداشت که کاملا سالم باشد. بیشتر آن ها کاملا شکسته بودند و قسمت هایی از بدن آن ها به خصوص سر آنها وجود نداشت و علاوه بر این درخشندگی شان را از دست داده بودند. تا به امروز باستان شناسان چینی موفق شده اند تا بسیاری از این قسمت های شکسته را ترمیم کنند که تعداد این سربازهای مرمت شده 2000 تا می شود و آن ها حالا در موزه ارتش تراکوتا درست در همان جایی که آن ها 2200 سال پیش قرار داده شده بودند، قرار داده شده اند.

سربازان ارتش تراکوتا چطور ساخته شده اند؟

طبق نشنال جئوگرافیک ارتش ارواحی چین یا همان ارتش سفالی چین از گل سفال و خاک رس درست شده اند و همه ی آن ها کار دست هستند. باستان شناسان تخمین زده اند که در آن دوران هنرمندانی که این سربازان را ساخته اند حداقل 10 سال را برای ساخت آن ها صرف کرده اند تا بتوانند 8000 سرباز را در اندازه های واقعی و با بهترین و بیشترین جزییات ممکن بسازند. متخصصان باستان شناسی همچنین بر این باورند که حداقل 87 استاد مجسمه ساز در این کار شرکت داشته اند که هر کدام از آن ها یک تیم حداقل 10 نفره داشته است و طبق این اطلاعات آنها می توانسته اند در ماه حداقل یک سرباز بسازند.

عکس ارتش تراکوتا چین

چرا ارتش تراکوتا ساخته شده است؟

واقعا به نظر شما چه هدفی می تواند در پس ساخته شدن این تعداد سرباز سفالی با این دقت جزییات باشد؟ چه لزومی دارد که 8000 سرباز سفالی در اندازه های انسانهای واقعی ساخته شود؟ در واقع هدف اصلی از ساخته شدن جنگجویان ارتش تراکوتا نه فقط تئوری بلکه یک هدف عملی بوده است به این معنی که هدف اصلی از ساخت ارتش تراکوتا این بوده است که امپراطور اول را از دشمنانش در زندگی بعدی در امان نگه دارد و به همین خاطر است که این سربازان با چنین دقت و ظرافتی ساخته شده اند. در سال 1987، سازمان جهانی یونسکو ارتش تراکوتا را به عنوان یکی از اثرهای جهانی یونسکو شناخته و معرفی کرد تا از این طریق بتواند از این گنجینه های با ارزش تاریخی محافظت کند.

منبع: historicmysteries.com

نظرات شما
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
روغن کنجد فدک