تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

مذاکره مهم عربستان و آمریکا برای ضربه زدن به ایران

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای از سفر هیئتی از این کشور به عربستان سعودی برای تشریح سیاست‌های دولت ترامپ در قبال ایران خبر داد.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، وزارت خارجه آمریکا بامداد شنبه در بیانیه‌ای خاطرنشان کرده «فرانک فانون»، دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور انرژی در سفر به «جده» سیاست دولت کشورش درباره ایران را به مقام‌های سعودی منتقل خواهد کرد.

عربستان

در این بیانیه تصریح شده «فرانک فانون» بین روزهای ۶ تا ۱۳ جولای (۱۵ تا ۲۲ تیرماه) به شهرهای «جده» عربستان، «زاگرب» کرواسی و «بروکسل» بلژیک سفر خواهد کرد.

بیانیه وزارت خارجه آمریکا تصریح می‌کند: «در جده، او به هیئتی به سرپرستی "برایان هوک"، مدیر دفتر برنامه‌ریزی سیاسی وزارت خارجه آمریکا ملحق خواهد شد تا سیاست‌های دولت [آمریکا] در قبال ایران که بر پرداختن به تمامیت تهدیدها و فعالیت‌های مخرب ایران استوار است را تشریح کند».

گزارش‌ها حاکی است «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا قبل از خارج کردن کشورش از توافق هسته‌ای با ایران با مقام‌های سعودی تماس گرفته و از آنها خواسته کمبود نفت در بازارهای جهانی بعد از اجرایی شدن تحریم‌ها علیه ایران را جبران کنند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر