تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

این بستنی باعث ناباروری می شود!

مراقب بستنی هایی که می خورید باشید. بستنی های جدیدی که اخیرا به بازار اماده است باعث ناباروری هم می شود.

این بستنی باعث ناباروری می شود!

به گزارش الودکتر: بستنی های مختلفی که این روزها در بازار ارائه می شود می تواند ناباروری ایجاد کند.

مضرات بستنی زغالی برای سلامت

دسری تابستانی با طعمی عجیب به شدت جوانان را به سمت خود جذب می‌کند، اما خطراتی جدی برای سلامت آن‌ها دارد.

کارشناسان آمریکایی مصرف بستنی زغالی یا همان بستنی سیاه را به دلیل وجود زغال فعال درآن که می‌تواند سبب یبوست و اختلال‌های باروری شود، ممنوع اعلام کردند.

زغال چوب نوعی جاذب بسیار قوی وفعال است که سبب جذب کمتردارو‌ها دربدن می‌شود.

در سال‌های اخیرمصرف بستنی زغالی به همراه نان سیاه جذابیت بالایی به ویژه بین جوان‌ها در سراسر دنیا پیدا کرده است و بسیاری از علاقه‌مندان به بستنی طعم عجیب و غیرعادی آن را تجربه کرده اند.


کارشناسان در پژوهش‌های خود دریافتند مصرف این بستنی باعث یبوست، برهم خوردن چرخه مصرف دارو‌های کنترل باروری در زنان و کم آبی بدن و مشکل‌های ناشی ازآن می‌شود.

بستنی زغالی،بستنی قیفی

از کربن فعال دربیمارستان‌ها و مراکز درمانی برای سم زدایی در مسمومیت‌های ناشی از سوء مصرف دارو استفاده می‌شود، اما مصرف آن به شکل بستنی می‌تواند سبب ابتلا به انواع بیماری‌ها شود.


کارشناسان بهداشتی مصرف زغال چوب را مضر برای سلامت اعلام کرده اند و از فروشگاه و رستوران‌ها خواسته اند مصرف آن را متوقف کنند.

اکنون افزون بر بستنی از زغال چوب در مواردی، چون خمیر دندان، ماسک زیبایی و مواردی از این دست استفاده می‌شود.

کارشناسان اعلام کرده اند اطلاعات کاملی در خصوص چگونگی اثرگذاری این ماده بر بدن انسان ندارند.

مقدار کالری یک بستنی

مقدار کالری بستنی به حجم، نوع بستنی، افزودنی‌های آن، پرچرب یا کم‌چرب بودن شیری که در تهیه آن به کار رفته، مقدار قند و... بستگی دارد بنابراین نمی‌توان به‌طور کلی گفت کالری بستنی چقدر است.

- می‌توان بستنی را در گروه لبنیات قرار داد زیرا بستنی هم حاوی مقداری کلسیم است و می‌تواند برای استخوان‌سازی مفید باشد، اما بستنی نمی‌تواند به هیچ وجه جایگزین لبنیات شود. علاوه بر این، بستنی حاوی قند بالایی هم است و می‌تواند انرژی خوبی به افراد برساند.

- در واقع، قندهای ساده موجود در بستنی، هم چاق‌کننده‌اند و هم برای سلامت دهان و دندان مفید نیستند اما همین بستنی می‌تواند برای برخی افراد مفید باشد. به‌ عنوان مثال بیماران مبتلا به سرطان که میلی به غذا خوردن ندارند، دهانشان طعم فلز می‌دهد و قادر به دریافت انرژی نیستند می‌توانند با مصرف بستنی انرژی بگیرند.

چه کسانی نباید بستنی زغالی بخورند؟
خانم هایی که بستنی زغالی می خورند، بخوانند!

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر