تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

نگاه متفاوت شاه سعودی به افغانستان

پادشاه عربستان گفت: امروز خوشبین هستیم که تلاش‌های اعضای این نشست صفحه جدیدی را به روی افغانستان باز کند و امنیت و ثبات مورد رضایت مردم این کشور را تحقق بخشد. این مهم، پیش گرفتن روش گفتگو و تسامح بر اساس دین اسلام را می‌طلبد.

خبرگزاری فارس: وبگاه المواطن نوشت:کنفرانس بین‌المللی صلح افغانستان با حضور رهبران مذهبی در افغانستان و گروه منتخبی از نخبگان مسلمان سراسر جهان و با هدف اقداماتی به منظور دستیابی به صلح و ثبات در افغانستان در دو شهر عربستان سعودی در حال برگزاری است.

ملک سلمان، شاه سعودی، امروز با علمای شرکت‌کننده در این نشست، دیدار و گفتگو کرد.

شاه سعودی در این دیدار گفت: برگزاری این نشست بهترین راه‌حل برای وحدت مسلمانان و از بین بردن جنگ و بحران‌های کنونی جهان اسلام و آفات تروریسم و افراط‌گرایی به شمار می‌آید.

وی افزود: عربستان از ابتدای بحران در افغانستان و جنگ داخلی این کشور کمک‌های اقتصادی و انسانی زیادی را به کابل کرده است و تلاش‌های سیاسی مستمری را برای از بین بردن تفرقه و اختلافات میان طیف‌های مختلف مردم افغانستان انجام داده است.

پادشاه عربستان خاطرنشان کرد: امروز خوشبین هستیم که تلاش‌های اعضای این نشست صفحه جدیدی را به روی افغانستان باز کند و امنیت و ثبات مورد رضایت مردم این کشور را تحقق بخشد. این مهم، پیش گرفتن روش گفتگو و تسامح بر اساس دین اسلام را می‌طلبد.

به گزارش فارس، جلسه نهایی این کنفرانس که با هدف تصمیم‌گیری‌ها درباره نشست اسلامی و شورای وزرای خارجی کشور‌های عضو سازمان همکاری اسلامی برگزار می‌شود در مکه خواهد بود و بیانیه نهایی آن درباره همبستگی صلح و ثبات در افغانستان اعلام می‌شود.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر