تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
کنجدسرا

سخنگوی سازمان غذا و دارو توضیح داد؛

ماجرای ۳۵۰ میلیارد تومان بدهی دارویی دختر وزیر سابق

سخنگوی سازمان غذا و دارو، در مورد بدهی ۳۵۰ میلیارد تومانی دختر وزیر سابق به این سازمان، توضیحاتی ارائه داد

ماجرای 350 میلیارد تومان بدهی دارویی دختر وزیر سابق

سخنگوی سازمان غذا و دارو، در مورد بدهی 350 میلیارد تومانی دختر وزیر سابق به این سازمان، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش به نقل از مهر، دکتر کیانوش جهانپور در برنامه رادیو تهران، با اشاره به ممنوعیت فروش داروهای اینترنتی، گفت: فروش دارو به صورت اینترنتی قطعا به عنوانی ممنوع و از نظر ما غیرقانونی است، اغلب اینها قاچاق است و بیشتر آنهاجعلی و غیر اصیل است، حتی اگر اصیل هم باشد بر نحوه نگهداری و توزیع آنها نظارتی وجود ندارد.

وی خاطر نشان کرد: فروش دارو در فضای مجازی و خارج از داروخانه ها ممنوع است و ریسک و خطرات خاص خودش را دارد، ما در یک سال گذشته با همکاری پلیس فتا حداقل دو هزار سایت را تعطیل کردیم و برخی افراد تحت تعقیب قرار گرفتند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو، ادامه داد: افرادی که از این طریق یا شیوه های دیگر مبادرت به فروش دارو کنند با آنها برخورد خواهد شد، مردم می توانند از سامانه 190 یا از شیوه ها اطلاع رسانی کنند، ما با این موارد برخورد خواهیم کرد.

جهانپور در واکنش به پرونده ماجرای دختر وزیر سابق مبنی بر اینکه 350 میلیارد تومان به سازمان غذا و دارو بدهکار بود، گفت: بدهی به سازمان غذا و دارو وجود ندارد، چون این سازمان نه خریدار و نه فروشنده دارو است. تنظیم بازار در حوزه دارو، قیمت گذاری و تامین امنیت دارویی بر عهده ماست، ما نه وارد کننده، نه فروشنده و نه خریدار دارو هستیم. مواردی هم که هست بین شرکت های مختلف دارویی است، به هر حال ما گزارش مشخصی مبنی بر احتکار نداریم، ولی ظرف سال های گذشته که این شرکت فعالیت داشته، به دلیل سوءمدیریت، بدهی هایی به شرکت های تولید کننده و تامین کننده دارو وجود دارد که مشکلات بین شرکت هاست.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر