تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
کنجدسرا

رحیمی: از صحبت‌های درخشان تعجب می‌کنم/ اگر او صداقت داشت، باید موضوع را قبلاً حل می‌کرد

اصغر رحیمی سرپرست کاروان ایران در المپیک جوانان به صحبت‌های رئیس فدراسیون جودو درخصوص مشکل به وجود آمده برای یک دختر جودوکار در المپیک جوانان واکنش نشان داد.

رحیمی: از صحبت‌های درخشان تعجب می‌کنم/ اگر او صداقت داشت، باید موضوع را قبلاً حل می‌کرد

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت کمیته ملی المپیک، اصغر رحیمی با اشاره به آگاهی فدراسیون جودو از  قانون مسابقات جودوی بازی‌های المپیک جوانان گفت: بعد از این اتفاق صالحی امیری و قراخانلو که در سالن حضور داشتند به شدت به این اتفاق اعتراض کرده و خواستار توضیح مسئولان شدند. ما نیز بلافاصله موضوع را پیگیری کردیم و‌ حاصل این بود که رئیس و دبیر کل فدراسیون جهانی نامه‌هایی را به صالحی امیری و قراخانلو نشان دادند که در همین زمینه بین ایران و فدراسیون جهانی رد و بدل شده بود.

وی ادامه داد: با عبید العنزی رئیس کنفدراسیون آسیا که جلسه‌ای در شرایتون با اعضای IOC داشتند تلفنی صحبت کردم که اعلام داشتند ممکن است در آینده بشود کاری کرد ولی برای گرندپری و المپیک هنوز حجاب غیر قانونی است.

رحیمی با اشاره به مصاحبه سردار درخشان مبنی بر اینکه اعلام کرده بود اگر در بوینس آیرس بود موضوع را حل می‌کرد، گفت: بسیار متعجبم از این صحبت‌های سردار درخشان، چرا که ایشان مدیری باسابقه و از مسئولین این رشته در آسیاست. اینکه او چگونه می‌توانست این کار غیرقانونی را حل کند برای من جای سوال دارد، آن هم بعد از استعلام کتبی و اعلام صریح فدراسیون جهانی. اگر او صداقت داشت باید قبلا موضوع را حل می‌کرد نه اینکه ورزشکار را با چنین بحران روحی و ما و مسئولین کمیته برگزاری را با چنین مشکلی مواجه می‌ساخت.

سرپرست کاروان ورزشی کشورمان در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به آگاهی فدراسیون از ممانعت حضور این ورزشکار بهتر نبود که وی اعزام نمی‌شد، گفت: در اینکه فدراسیون از این موضوع کاملا با خبر بوده شکی نیست، چراکه برای پیشگری از این اتفاق حجاب جایگزین (کلاه کاراته) نیز در نظر گرفته بودند و تذکرات لازم را به ورزشکار داده بودند. به هر حال با روحیه این ورزشکار خوش آتیه و جوان بازی شد که اصلا کار درستی نبود.

سرپرست کاروان ورزشی کشورمان یادآور شد: بحث فنی تمام رشته‌ها به خود فدراسیون مربوط است و آنها هستند که از قوانین و مقررات رشته خود آگاهند. کمیته ملی المپیک نقش هماهنگ کننده و پشتیبانی کاروان را برعهده دارد که سعی شده در هیچ موردی هم کم و کاستی وجود نداشته باشد.

وی در ادامه افزود: بعد از این اتفاق صالحی امیری و‌ کادر سرپرستی هر چه سعی کردند با درخشان تماس بگیرند، موبایل وی از دسترس خارج شده بود و امکان پیگیری و طرح مسئله میسر نشد. موضوع بسیار ساده است اما فدراسیون خواسته بخت آزمایی کرده و‌ بدون اطلاع رسانی، شانس این ورزشکار مظلوم را تست کند و ببیند که آیا مسئولین ستاد برگزاری و کمیته بین الملی المپیک متوجه موضوع می شوند یا خیر؟

رحیمی در پایان گفت: متاسفانه تلاش‌ها و پیگیری‌ها نیز به دلیل دلایل و مستندات فدراسیون جهانی به نتیجه نرسید تا این خاطره تلخ برای همیشه در ذهن این ورزشکار باقی بماند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر