تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

فواید بی‌نظیر ورزش و ماساژ عضلات صورت

به نظر شما ورزش عضلات صورت چرا مفید است؟ چرا باید عضلات صورت خود را ورزش دهیم؟ در ادامه این مطلب به نقل از مجله صورتی ها به جواب این سوالات می‌پردازیم.

داشتن صورت زیبا و متناسب همراه با پوست صاف، خواسته‌ی هر خانمی است و برای رسیدن به این خواسته روش‌های زیادی را امتحان می‌کند. حتی این معیار برای برخی از بانوان آنقدر حائز اهمیت است که ممکن است راه‌های خطرناکی مانند عمل جراحی پلاستیک را انجام دهند. توصیه ما این است که در دوران جوانی مراقبت از پوست را آغاز کنید تا در میانسالی مجبور به عمل جراحی و انجام روش‌های خطرناک دیگر، نشوید. حال سوال پیش می‌آید که چگونه از پوست خود مراقبت کنیم؟ یکی از راه‌های مراقبت از صورت و پوست، کمک گرفتن از ورزش صورت می‌باشد. به نظر شما ورزش عضلات صورت چرا مفید است؟ چرا باید عضلات صورت خود را ورزش دهیم؟ در ادامه این مطلب به نقل از مجله صورتی ها به جواب این سوالات می‌پردازیم.

چرا باید عضلات صورت را ورزش دهیم؟

ورزش عضلات صورت

ورزش برای عضلات صورت بانوان چه فوایدی دارد؟ دلایل زیادی برای ورزش و ماساژ عضلات صورت وجود دارد که در ادامه برخی از این دلایل را مطرح می‌کنیم.

 

پیشگیری و درمان چین و چروک

ماهیچه‌های صورت به علت نرمی و نداشتن تحرک در طول روز، قوی نیستند و به همین دلیل است که با بالا رفتن سن، چین و چروک صورت بطور چشمگیری افزایش پیدا می‌کند. چین و چروک هم جزو مشکلات اصلی پوستی به شمار می‌آید. سعی کنید قبل از ایجاد چین و چروک، از بروز آن پیشگیری نمایید. چگونه؟ جواب مشخص است، با ورزش منظم عضلات صورت و همچنین مراقبت‌های ویتامینی، این کار به راحتی انجام می‌شود. کم‌هزینه‌ترین و حتی آسان‌ترین کار برای پیشگیری از بروز چین و چروک، ورزش عضلات صورت می‌باشد.

 

آب شدن چربی‌های صورت

برخی از خانم‌ها، صورت چاقی دارند و همین چربی‌های اضافی، چهره‌شان را نامتناسب نشان می‌دهد. با ورزش عضلات صورت، به تدریج چربی‌های صورت نیز آب شده و متناسب دیده خواهد شد. برخی از خانم‌ها از همان هفته اول انتظار دارند که لاغری صورتشان را ببینند ولی باید بگوییم که انتظار معجزه نداشته باشید، اثر آب شدن چربی‌های صورت را بعد از چند ماه ورزش منظم مشاهده خواهید نمود. همچنین در این بازه زمانی قطعاً باید تغذیه متناسب را نیز رعایت فرمائید.

 

رسیدنِ اکسیژن بیشتر به پوست

پوست صورت، برای حفظ زیبایی نیاز به اکسیژن دارد. این اکسیژن چگونه تامین می‌شود؟ یکی از راه‌های رسیدن اکسیژن بیشتر به پوست، ورزش منظم عضلات صورت می‌باشد. در واقع ورزش منظم صورت باعث رسیدن مقدار خونِ بیشتری به پوست شده و همین هم موجب رسیدنِ اکسیژن بیشتر به پوست می‌گردد.

 

تقویت عضلات صورت

همانطور که شنیده‌ایم عضلات دست و پا و ... باید تقویت گردند تا در آینده مشکلات استخوانی و ... ایجاد نشود، پوست صورت نیز مانند دیگر اعضای بدن، نیاز به تقویت دارد. چگونه؟ جواب سوال آسان است، با ورزش و ماساژ منظمِ عضلات صورت!

از دیگر فواید ورزش برای عضلات صورت، می‌توان به تقویت عضلات اشاره کرد. ورزش منظم، به عضلات و ماهیچه‌های صورت استحکام بخشیده و در سنین بالاتر آن را در حالت نرمال و طبیعی نگه می‌دارد. همانطور که گفتیم اثر ورزش عضلات صورت را در بلند مدت مشاهده خواهید کرد. همچنین فراموش نکنید که ورزش منظم صورت، خستگی آن را نیز از بین می‌برد.

 

کاهش جوش‌های پوستی

جوش صورت، یکی از مشکلات عمومی خانم‌ها می‌باشد که همیشه راهی برای درمان آن می‌گردند. یکی دیگر از فواید ورزش پوست صورت، کاهش جوش‌های پوستی می‌باشد. ورزش با افزایش جریان خون و آبرسانی، مانع رشد جوش در صورت می‌گردد. همچنین ورزش صورت باعث رفع خستگی و کاهش استرس شده و همین هم مانع ایجاد جوش به شمار می‌آید.

انواع ورزش‌های مختلفی برای عضلات صورت وجود دارد که شما باید حرکات را به صورت صحیح و منظم انجام دهید، زیرا در صورت انجام اشتباه حرکات صورت، نتیجه برعکس خواهد داشت. هنگام انجام حرکات ورزشی صورت، باید در آرامش کامل باشید. سعی کنید یک ناحیه آرام و منظم را برای خودتان در نظر بگیرید. همچنین شیوه نفس کشیدن و نشستن نیز در کیفیت این ورزش بسیار موثر است.

نکته مهم این است که اگر ورزش صورت با دست انجام می‌شود، حتما به تمیز بودن دست‌هایتان دقت نمایید، زیرا در صورت کثیف بودن دست‌هایتان، احتمال ایجاد مشکلات و حساسیت‌های پوستی وجود خواهد داشت. پیشنهاد می‌کنیم قبل از شروع پروسه، حتماً دستان خود را با آب و صابون بشویید و حدالامکان از شونیده‌ی دارای نرم کننده استفاده کنید تا در مدت ماساژ عضلات، دستانی نرم و مرطوب صورتتان را نوازش کند.

 

از بین رفتن تنش در عضلات

از دیگر فواید ورزش صورت می‌توانیم به این مورد اشاره کنیم که می‌تواند به کاهش هر گونه تنش در چهره شما کمک کند. ورزش عضلات صورت، برای کمک به کاهش استرس و از بین بردن فشار سینوسی بسیار مفید است زیرا می‌تواند فشار در اطراف چشم و فشار در پیشانی ما را کاهش دهد. فشار و تنش در اطراف این نقطه‌ها می‌تواند موجب سردرد شود، بنابراین افزایش گردش و جریان خون در این مناطق می‌تواند به شما در بهبود آن‌ها کمک کند.

ممنون از همراهی‌تان، لطفاً نظرات و تجربیات خود را در کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر