تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

خودروی سال ۲۰۱۸ از نظر جرمی کلارکسون

مجری مشهور گرند تور اصلاً نتوانسته در برابر خوبی‌های لامبورگینی اوراکان پرفورمنته مقاومت کند و آن را خودروی سال ۲۰۱۸ معرفی کرده است.

خودروی سال 2018 از نظر جرمی کلارکسون

مجری مشهور گرند تور اصلاً نتوانسته در برابر خوبی‌های لامبورگینی اوراکان پرفورمنته مقاومت کند و آن را خودروی سال 2018 معرفی کرده است.


این جایزه در رویدادی ویژه به مائوریزیو رجیانی، مدیر بخش تحقیق و توسعه لامبورگینی اهدا شده است. این جایزه در همان جایی به رجیانی اعطا شده که روزنامه‌های ساندی تایمز و سان هم جوایز خودرویی خود را اعطا می‌کنند.


کلارکسون دراین‌باره گفته است:

این جایزه درباره خودرویی است که بیش از هر چیز دیگری دلربایی می‌کند. شما وارد کابین می‌شوید و نمی‌دانید که چه چیزی در پشت سرتان باعث مورمور شدن بدنتان می‌شود! اما خب حس خوبی به آن پیدا می‌کنید.


این مجری پر سابقه ادامه می‌دهد:

یک چیز خاصی درباره اوراکان پرفورمنته وجود دارد. سرعت نه، ظاهر هم نه! تنها یک خودروی واقعی در 12 ماه گذشته وجود داشته که این حس را به انسان می‌دهد و آن لامبورگینی اوراکان پرفورمنته است.


اوراکان پرفورمنته کوپه در نمایشگاه خودروی ژنو 2017 معرفی شد و برادر اسپایدر آن یک سال بعد پدیدار شد. هر دو خودرو از سیستم آئرودینامیکی فعال که به اختصار ALA نامیده می‌شود سود می‌برند و دارای سیستم چهار چرخ محرک، ESC دوباره برنامه ریزی شده، سیستم تعلیق و فرمان بهبود یافته و… می‌باشند.


درست پشت سر سرنشین‌ها پیشرانه‌ی 10 سیلندر 5.2 لیتری تنفس طبیعی با قدرت 640 اسب بخار و گشتاور 600 نیوتون متر قرار گرفته است. نسخه کوپه شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت 2.9 ثانیه‌ای داشته درحالی‌که برادر اسپایدر دودهم ثانیه کندتر است. حداکثر سرعت هر دو نسخه 325 کیلومتر در ساعت می‌باشد.


مدل سقف ثابت اوراکان پرفورمنته همچنین پیش از رکوردشکنی پورشه 911 GT2 RS سریع‌ترین خودروی تولیدی نوربرگ رینگ بود. پورشه هم با معرفی لامبورگینی آونتادور SVJ به کنار رفت و رکورد دوباره به دست لامبو افتاد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر