تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

سرهنگ کاظمی خبر داد؛

کلاه برداری زن جوان با استفاده از «ربات همدم یاب»

رئیس پلیس فتای پایتخت از دستگیری زن جوانی خبر داد که با پوشش «ربات همدم یاب» از شهروندان اخاذی می‌کرد.

خالی کردن حساب شهروندان توسط زن جوان با استفاده از «ربات همدم یاب»

خالی کردن حساب شهروندان توسط زن جوان با استفاده از «ربات همدم یاب»به گزارش خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سرهنگ تورج کاظمی رییس پلیس فتای تهران بزرگ گفت: در پی مراجعه شهروندان به پلیس و ارائه شکایت مبنی بر کلاهبرداری و دسترسی به حساب های بانکی آن‌ها، در بررسی های اولیه مشخص شد شکات با عضویت در شبکه های اجتماعی از طریق نصب «ربات همدم یاب» ثبت نام نموده و پس از عضویت و درج اطلاعات بانکی خود در سایت ارائه شده جعلی، حساب بانکی آنان تخلیه شده است.

وی اظهار کرد: مجرم پس از طراحی سایت جعلی (فیشینگ ) در پوشش «ربات همدم یاب» از عضو شدگان کانال مبلغ 500 هزار ریال جهت ثبت نام می‌گرفت و پس از عضویت در کانال همدم یاب با وارد شدن اطلاعات بانکی افراد در درگاه جعلی و شبیه سازی شده یکی از بانک ها، اقدام به خالی کردن حساب افراد می‌کرده است. لذا موضوع در دستور کار مهندسان پلیس فتا قرار گرفت و با هماهنگی مرجع قضایی متهمه شناسایی و توسط پلیس بازداشت شد.

رئیس پلیس فتا تهران در این رابطه به شهروندان هشدار داد و گفت: در هنگام درج اطلاعات حساب و کارت های بانکی خود به آدرس اینترنتی یا url دقت نموده و بهتر است که آدرس اینترنتی درگاه بانکی را از خود بانک دریافت نمایند.

 

 
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر