تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

پیشنهاد فرانسه برای مقابله با تحریم‌های ضد ایرانی

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، برونو لو ماریه، وزیر مالی فرانسه، روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: پاسخ به تحریم‌ های یک جانبه آمریکا باید شامل اقداماتی برای تقویت یورو در تبادلات بین‌المللی باشد.

لو ماریه در بروکسل گفت: تقویت یورو در میادین جهانی ضروری است، ضمن اینکه تصمیمات اعلام شده توسط فرانسه، آلمان و انگلستان در پاسخ به محدودیت‌های یکجانبه آمریکا، راهی برای تاکید بر آن است که ما در تلاش‌ هستیم ارز واحد خود را تقویت کنیم و می‌خواهیم آزاد و مستقل باشیم.

او اضافه کرد: در بلندمدت ما می‌خواهیم یورو را به یکی از مهم‌ترین ارزهای ذخیره جهان تبدیل کنیم؛ اما به این منظور ما نیازمند همبستگی بیشتر و افزایش سرمایه‌گذاری در اروپا هستیم.

بر اساس این گزارش، اتحادیه اروپا و مشخصا فرانسه آلمان و انگلستان روز جمعه بیانیه‌ای مشترک صادر کردند و گفتند علی‌رغم تحریم‌های آمریکا، به همکاری خود با روسیه، چین و سایر دولت‌ها برای حفظ روابط مالی موثر با ایران ادامه خواهند داد.

راند اول تحریم‌های اقتصادی ایران در ماه آگوست فعال شد، در حالی‌ که فهرست بزرگتری از تحریم‌های آمریکا بر ضد بخش‌های نفتی و بانکی ایران، از دیروز اجرایی شده‌اند.

آمریکا به چین، هند، ایتالیا، یونان، ژاپن، کره‌جنوبی، تایوان و ترکیه، از تحریم‌های خرید نفت ایران معافیت داده است.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر