تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

آیا حمام سم زدایی، سرماخوردگی را درمان می کند؟

حمام سم زدایی یک روش طبیعی برای کمک به حذف سموم بدن است. یکی از امکان های استفاده از حمام سم زدایی برای درمان سرماخوردگی است.

حمام سم زدایی یک روش طبیعی برای کمک به حذف سموم بدن است. در طول یک حمام سم زدایی، مواد تشکیل دهنده مانند نمک اپسوم (سولفات منیزیم)، زنجبیل و روغن های ضروری در آب گرم وان حمام حل می شوند. شما می توانید 12 دقیقه تا یک ساعت در این محلول غوطه ور شوید. یکی از امکان های استفاده از حمام سم زدایی برای درمان سرماخوردگی است. هرچند شواهد مزایای حمام های سم زدایی برای درمان سرماخوردگی محدود است، اما این نوع حمام ها به آرامش بدن و کاهش دردهای عضلانی کمک خواهند کرد.

 

حمام سم زدایی

 

حمام سم زدایی چگونه کار می کند؟

مطالعات در مورد تاثیر حمام سم زدایی برای درمان علائم سرماخوردگی محدود شده اند. اما سرماخوردگی، سرفه یا آنفولانزا ممکن است منجر به علائمی شامل دردهای عضلانی شود و حمام های سم زدایی می توانند به درمان این علائم کمک کنند. اضافه کردن روغن های اساسی مانند اسطوخودوس و بابونه می تواند آرامش لازم را برای شما فراهم کند.

یک مطالعه کوچک از 19 شرکت کننده نشان داد که افزودن نمک اپسوم به آب حمام باعث افزایش سطح منیزیم بدن می شود. این ممکن است به بدن کمک کند که اسید لاکتیک را دفع کند، که به نوبه خود می تواند بدن درد را از بین ببرد. همچنین ممکن است به کاهش استرس کمک کند.

برخی تحقیقات محدود نشان می دهد که اسانس های خاص ممکن است خواص ضد میکروبی و ضد ویروسی داشته باشند. به عنوان مثال، اکالیپتوس ممکن است برای دفع ویروس های تنفسی فوقانی مفید باشد.

 

آیا حمام سم زدایی ایمن است؟

برای بررسی اینکه آیا حمام های سم زدایی برای شما امن هستند یا خیر، با پزشک خود مشورت کنید. زنان باردار، کودکان و افراد مبتلا به اختلال عملکرد کلیه نباید از حمام های سم زدایی استفاده کنند. چون اگر بدن شما دچار اختلال باشد ممکن است قادر به از بین بردن منیزیم بیش از حد نباشد. همیشه قبل، در طول و بعد از حمام سم زدایی آب و نوشیدنی زیادی مصرف کنید. همچنین اگر لرز و یا احساس سرگیجه و ضعف دارید، بلافاصله از حمام خارج شوید.


چگونه از یک حمام سم زدایی استفاده کنید؟

بسته به علائم و مشکلات شما، دستورالعمل های مختلفی برای حمام های سم زدایی وجود دارد. می توانید از یک بار در هفته شروع کنید. نسبت به نشانه هایی مانند خشکی پوستکم آبی بدن مراقب باشید. برای اینکه واکنش بدن خود را نسبت به حمام سم زدایی ببینید، با یک دوره کوتاهتر از حمام (12 تا 20 دقیقه) شروع کنید. اگر هیچ واکنشی منفی اضافی نداشته باشید، می توانید زمان حمام سم زدایی خود را افزایش دهید و تا سه بار در هفته حمام نمایید.

 

حمام سم زدایی

 

حمام نمک اپسوم

از این حمام برای کاهش درد عضلات و آرامش بدن استفاده می شود. وان حمام خود را با آب گرم پر کنید. همچنین می توانید 1 قاشق غذاخوری روغن نارگیل و تا 5 قطره روغن اسطوخودوس را اضافه کنید. هنگامی که آب به حد کافی برای غوطه ور شدن رسید، 2 فنجان نمک اپسوم اضافه کنید. از پاها یا دست های خود برای حل کردن نمک استفاده کنید. حداقل 12 دقیقه و حداکثر 1 ساعت در حالت غوطه ور بمانید.

 

حمام زنجبیل

این حمام عرق کردن را تقویت می کند که می تواند بدن را از سموم پاک کند. 1/3 فنجان نمک اپسوم، 1/3 فنجان نمک دریا و 3 قاشق غذاخوری زنجبیل را ترکیب کنید. مخلوط را به داخل وان حمام در حال پرشدن بریزید. همانطور که وان حمام پر می شود، یک فنجان سرکه سیب اضافه نمایید. به مدت 45 دقیقه غوطه ور بمانید و در این حالت آب بنوشید. اگر شروع به لرزیدن کردید، از حمام خارج شده و بلافاصله پس از خروج از حمام خود را خشک کنید. این حمام می تواند به شدت باعث کم شدن آب بدن شود. مهم است قبل، در حین و پس از این حمام، آب و مایعات کافی بنوشید.

 

حمام اوکالیپتوس و نمک دریایی

این حمام به کاهش التهاب و درد های عضلانی کمک خواهد کرد. 1 فنجان نمک دریایی، 1 فنجان نمک اپسوم و 10 قطره روغن اوکالیپتوس را به آب گرم اضافه کنید. همچنین می توانید به 2 فنجان جوش شیرین اضافه کنید. با حرکت دادن دست و پا، همه چیز را خوب حل کنید. 12 دقیقه تا نهایت یک ساعت می توانید در ان غوطه ور بمانید.

 

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر