تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

دعوت روسیه از غرب برای گفتگو براساس احترام با ایران

ایلنا : روسیه اعلام کرد که آزمایش‌های موشکی در ایران نقض قطعنامه شورای امنیت نیست و از غربی‌ها خواست به گفت‌وگوی محترمانه با ایران به جای اعمال تحریم‌های جدید روی بیاورند.

به گزارش  تاس، «فئودور استرژیژوفسکی»سخنگوی رسمی دفتر نمایندگی روسیه در سازمان ملل گفت: انگلستان و فرانسه، در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد که برای بحث در مورد آزمایش موشکهای  بالستیک در ایران تشکیل شده بود،  مدرکی مبنی بر  نقض قطعنامه این شورا توسط ایران ارائه ندادند.

«استرژیژوفسکی» در پاسخ به سوالی درباره نتیجه نشست غیرعلنی شورای امنیت درباره ایران گفت: مقام‌های روسی در نشست شورای امنیت به جای تحریم‌های جدید، غرب را به گفت‌وگو بر اساس احترام با ایران دعوت کردند.

وی در ادامه گفت: ما اعتقاد نداریم  که ایران با انجام آزمایشات موشکی، قطعنامه شماره 2231 شورای امنیت را نقض کرده است. چرا که این سند تنها خواستار توقف آزمایشات موشکی در ایران شده بود اما برخلاف آنچه که غربی‌ها ادعا می‌کنند آن را ممنوع اعلام نکرده،

سخنگوی رسمی دفتر نمایندگی روسیه در سازمان ملل افزود:  آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بارها فقدان هرگونه جنبه نظامی برنامه هسته‌ای ایران را مورد تایید قرار داده است. علاوه بر این درباره امکان استفاده ایران از مهمات و تجهیزات هسته‌ای در برنامه توسعه قدرت موشکی کشور موردی وجود ندارد

 

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر