تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
کنجدسرا

۱۰ اختراع بی فایده و خنده دار دنیای مخترعان را بشناسید

دنیای اختراعات به بشریت کمک‌های فراوانی کرده است. بعضی از وسایل بسیار ساده که حاصل نوآوری و پویایی مخترعان خلاق است، زندگی ما را از این رو به آن رو می‌کنند. اما با وجود تمام خدماتی که مخترعان به دنیای ما اهدا کرده‌اند، برخی از وسایلی که اختراع می‌شود، هیچ‌گونه کاربرد خاصی ندارد و نبود و بود آنها با هم تفاوتی نمی‌کند. در این مقاله به اختراعاتی می‌پردازیم که فایده چندانی برای بشریت نداشته‌اند و گویا برای خود سازندگان هم نوعی تفریح سرگرم‌کننده به شمار می‌آیند. با ما همراه باشید تا 10 اختراع بی فایده این جهان را به شما نشان بدهیم: اختراع بی فایده

1. کیسه خواب پوشیدنی برای تردد

این کیسه خواب را به تن می‌کنید. امکان راه رفتن با آن مقدور است و اگر می‌خواهید در صحرا و بیابان با دوستانتان چادر بزنید و شب‌هنگام برای شب‌نشینی از این چادر به آن چادر بروید، از کیسه خواب خود نهایت بهره را می‌برید. این کیسه خواب سبک است و آزادی عمل زیادی برای حرکت و راه رفتن به شما می‌دهد ولی نکته مهم این است که چرا فردی باید با کیسه خواب از جایی به جای دیگر برود. به نظر می‌رسد که سازنده این کیسه خواب، زیاد اهل مسافرت کردن نبوده است و نمی‌دانسته که اختراع چه چیزهای دیگری می‌تواند برای یک مسافر مهم‌تر باشد.

 

اختراع بی فایده

2. کره ماتیکی

کره ماتیکی هم یکی از اختراع‌های واقعا بی‌فایده است. این وسیله در حقیقت، ابزاری شبیه ماتیک است که کره به جای ماتیک در آن قرار می‌گیرد و برای مالیدن روی نان استفاده می‌شود. این اختراع بی فایده هیچ خلاقیت خاصی به همراه ندارد و حتی جایگزین مناسبی برای چاقو هم به شمار نمی‌رود. احتمالا مخترع این وسیله هم درباره کارکردهای مختلف چاقو کاملا توجیه نشده بوده است.

 

اختراع بی فایده

3. وجود چتر بالای کفش

حتی اگر کفشی از جنس طلا هم به پا کنید باز وجود یک عدد چتر کوچک بر فراز کفش به نگهداری بهتر از آن کمک نخواهد کرد. پس بهتر است به طور جدی، این اختراع را یکی از بی‌فایده‌ترینِ بی‌فایده‌های این فهرست بنامیم.

 

اختراع بی فایده

4. کلاه حریم خصوصی

کلاه حریم خصوصی هم به معنای واقعی کلمه یک اختراع بی فایده است. این اختراع یک پوشش است که مانند لباس به سر می‌کشید و به کمک آستین دراز آن، صفحه لپ‌تاپ، موبایل یا … را می‌پوشانید تا کسی متوجه نشود که چه چیزی تماشا می‌کنید. البته بد نیست که یک هواکش متصل به کپسول اکسیژن هم به این اختراع بی‌مصرف اضافه شود تا کسی که از حریم خصوصی‌اش مراقبت می‌کند، دچار تنگی نفس نشود.

 

اختراع بی فایده

5. دستگیره‌ای برای رفع هنگ کردن رایانه

دقت کرده‌اید که بعضی از افراد با دستان بزرگ خود می‌توانند به راحتی سه دکمه معروف آلت+دیلیت+کنترل را فشار بدهند و دستگاه را از حالت هنگ و قفل‌شدگی بیرون بیاورند؟ خب، همه که دستان بزرگی ندارند. دارند؟ مخترع این دستگاه، گیره‌ای اختراع کرده که می‌تواند به جای شما سه دکمه مذکور را فشار بدهد. این مورد ظاهرا یک اختراع بی فایده مطلق نیست و می‌توان از آن استفاده‌هایی کرد.

 

اختراع بی فایده

6. سینی متصل به فرمان

سینی متصل به فرمان هم یک اختراع بی فایده است. زیرا لزومی ندارد که چنین ابزاری برای خوردن و آشامیدن در هنگام رانندگی روی فرمان قرار بگیرد. اگر قرار باشد که راننده استراحت کند و چیزی میل کند یا بنوشد، می‌توان از ساز و کارهای دیگری هم برای راحت‌تر بودن عملیات خوردن غذا و… استفاده کرد. مثلا وجود یک سینی در قسمت شاگرد راننده به نظر بهتر و منطقی‌تر می‌رسد.

 

اختراع بی فایده

7. فن خنک‌کننده غذا

فن خنک کننده غذا هم یک اختراع بی‌فایده درجه یک است که روی دست قاشق یا چوبی که ژاپنی‌ها با آن نودل می‌خورند، قرار می‌گیرد و با چرخیدن خود باعث سرد شدن غذا می‌شود. به نظر می‌رسد که مخترع این وسیله هم چشمه ذوق و خلاقیتش را از دست داده بوده است. وجود جسمی اضافی روی قاشق که استفاده از آن را مشکل می‌کند، نه تنها رفاهی برای ما ایجاد نخواهد کرد بلکه در غذا خوردن اخلال هم به وجود می‌آورد.

 

اختراع بی فایده

8. چتر با حفاظت 100 درصد از بدن

چتری که از قسمت بالایی خود مجهز به یک پلاستیک است که تمام قد، هیکل شما را از قطرات باران محافظت می‌کند هم ایده نه چندان کاربردی است که فایده چندانی ندارد. تصور کنید که در یک روز بارانی همه بخواهند با چنین چتری تردد کنند. در این صورت خیابان با ترافیکی از افرادی رو به رو می‌شود که خود را در اتاقکی پلاستیکی محصور کرده‌اند.

 

اختراع بی فایده

9. دستگاهی برای ریختن قطره چشم

این اختراع بی فایده ، ظاهر بسیار خنده‌داری هم دارد. با قرار دادن یک عینک مجهز به قیف، می‌توانید، قطره را داخل چشمانتان بریزید و نیاز به کمک هیچ کس هم نداشته باشید. جالب به نظر می‌رسد اما واقعا نیازی به اختراع چنین دستگاهی نیست. هر کس می‌تواند با کمی دقت، در عرض چند ثانیه در چشم خود قطره بریزد. این‌طور نیست؟

 

اختراع بی فایده

10. جاروی متصل به لباس نوزاد

جاروی متصل به لباس نوزاد هم یکی دیگر از اختراعات بیهوده‌ای است که احتمال بیمار شدن نوزاد دلبندتان را هم بیشتر می‌کند. این وسیله در واقع جارویی است که به سرهمی نوزاد متصل می‌شود و با چهار دست و پا رفتن او روی زمین، کف نظافت می‌شود. به نظر می‌رسد که این گزینه هم یکی از غیرمفیدترین اختراعات موجود در این فهرست است. شاید هر یک از این اختراعات، نظر شما را جلب کرده باشد و فکر کنید که آن‌قدرها هم بی‌فایده نیستند اما واقعیت این است که برای به تولید انبوه رساندن هر محصولی، کلی هزینه و اقدامات مختلف مورد نیاز است.  هزینه تولید، بازاریابی و تبلیغات و توزیع هر محصولی، فرایندی بسیار زمان‌بر و پرهزینه است. استقبال از طرح‌های کاربردی‌تر یقینا به رفع مشکلات و نیازهای بیشتری از بشر کمک خواهد کرد. بنابراین بهتر است که مخترعان و شرکت‌های مختلفی که با سرمایه‌گذاری از این اختراعات پشتیبانی می‌کنند به دنبال محصولاتی باشند که فواید و کاربردهای زیادی دارند. این اختراعات بی فایده بیشتر حکم طنز و زنگ تفریح در دنیای اختراعات و خلاقیت دارند. البته نکته قابل ذکر دیگری هم وجود دارد؛گاهی‌اوقات، بعضی گام‌های ساده و بعضا احمقانه می‌توانند باعث ایجاد الهامات بزرگ در ذهن سایرین شوند. شاید هم این اختراعات، سرآغاز گام‌هایی جدی‌تر بوده‌اند.
 

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر