تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
کنجدسرا

پرطرفدارترین های محله های اجاره نشین تهران

آشنایی با پرطرفدارترین محله‌های اجاره نشین و مناطقی که بیشترین خانه‌ها و آپارتمان‌هابرای اجاره نشینی در آن قرار دارد، می‌تواند از اهمیت بالایی برای مستاجران و اجاره نشینان در تهران برخوردار شود.

به علت بالا رفتن قیمت مسکن در چند ماه اخیر دیگر کمتر کسی می تواند به راحتی صاحب خانه شود. به همین دلیل بیشتر افراد به ناچار مجبور هستند که در خانه های اجاره ای سکونت کنند برای همین خاطر به دنبال محله هایی می روند که بتوانند به راحتی و در کمال آرامش در این محله های سکونت داشته باشید که ما در این مقاله چند محله را برای شما آماده کرده ایم.

تهران، کلانشهری پرهیاهو و شلوغ است که به دلیل برخورداری از امتیاز پایتخت بودن، به تصور بسیاری از مردم، مکانی مناسب برای پیشرفت در زندگی اجتماعی و اقتصادی به‌شمار می‌رود. همین مسئله باعث مهاجرت قابل توجه و در چند سال اخیر مهاجرت بیش از حد از شهرهای نزدیک و روستاها به این شهر شده است.

اجاره نشینی تهران

متاسفانه تمامی این مسائل دست در دست یکدیگر داده است این کلانشهر، به یکی از گران‌ترین شهرها و استان‌های کشور برای زندگی تبدیل شود و شهروندان را برای خرید خانه در تهران دچار مشکل کند، از همین رو موضوع اجاره نشینی در تهران روند رو به رشدی داشته است. در این مطلب می‌خواهیم سراغ پرطرفدارترین محله های اجاره نشین تهران برویم.

جمعیت زیاد در مقابل فضای محدود برای سکونت، از مهم‌ترین عوامل بالا بودن نرخ اجاره‌ها در محله‌های مختلف تهران از محله‌های پایین شهر گرفته تا محله‌های بالای شهر است. به گونه‌ای که طبق آمار اعلام شده از سوی وزارت مسکن، بیش از ۴۲ درصد از مردم شهر تهران اجاره نشین هستند.

حال اگر جمعیت تهران که حدود ۱۳ میلیون نفر اعلام شده است را درنظر گرفت، می‌توان بیان کردکه تقریبا بین ۴ تا ۵ میلیون نفر از این جمعیت اجاره نشین هستند. افرادی که برای زندگی به خانه و سرپناه نیازمند هستند و باید آن را بر اساس درآمد خود، انتخاب کنند.

خرید خانه تهران

متاسفانه این روزها اختلاف قیمت در تمامی محله‌های اجاره نشین تهران و به موازات آن بالا بودن نرخ اجاره‌ بها در هر منطقه از تهران، به معضلی جدی تبدیل شده است.

معضلی که با توجه به آمار بیان شده، جمعیت زیادی از خانواده‌های ساکن در تهران را درگیر خود ساخته است. برای اجاره آپارتمان در تهران، آشنایی با پرطرفدارترین محله‌های اجاره نشین و مناطقی که بیشترین خانه‌ها و آپارتمان‌ها برای اجاره نشینی در آن قرار دارد، می‌تواند از اهمیت بالایی برای مستاجران و اجاره نشینان در تهران برخوردار شود.

اهمیت یافتن محله‌های مناسب و پرطرفدار اجاره نشین در تهران، از این رو قابل توجه است که متاسفانه تا به امروز هیچ منبع قابل قبولی اطلاعات کافی از محله‌های اجاره نشین با نرخ اجاره‌ای مناسب را در اختیار مردم قرار نداده است.

همچنین نمی‌توان آماری دقیق از محله‌های اجاره نشین تهران به صورتی پویا و کاملا دسته‌بندی شده یافت که بتواند راهنمایی مناسب برای انتخاب خانه‌ اجاره‌ای با توجه به بودجه و توان مالی خانواده‌های مستاجر،  باشد و همین مسئله باعث می‌شود تا انتخاب و یافتن خانه‌ای مناسب در منطقه‌های مختلف تهران امری سخت شود و بسیاری از مردم به‌ ویژه مهاجرین، در سردرگمی پیدا کردن محله خوب و خانه‌ای مناسب گرفتار شوند.

با توجه به گزارشاتی که کارشناسان مسکن ارائه داده‌اند، می‌توان تا حدودی با برخی از پرطرفدارترین محله‌های اجاره نشینی تهران را براساس قراردادهای اجاره‌ و حتی قرادادهای خرید و فروش آشنا شد.

با توجه به اختلاف نرخ اجاره‌ها در محله‌های مختلف تهران، محله‌های پونک، سعادت‌آباد، تهرانپارس، گلستان، زعفرانیه، مرزداران، اکباتان، فرمانیه، گیشا، از پرطرفدارترین محله‌ های اجاره ‌نشین تهران در سال‌های اخیر محسوب می‌شوند.

محله پونک

محله پونک، در غرب شهر تهران قرار دارد و به عنوان یکی از مناطق و محله‌های رشد یافته این کلانشهر به‌شمار می‌رود. از ویژگی‌هایی که باعث می‌شود اجاره آپارتمان در پونک به یکی از پرطرفدارترین بازارهای اجاره املاک در تهران تبدیل شود، امکانات مناسب شهری، نبود ترافیک کلافه‌کننده و دسترسی مناسبی است که به بزرگراه‌های تهران دارد.

اجاره آپارتمان پونک

محله سعادت ‌آباد

اجاره آپارتمان در سعادت آباد نیزطرفداران زیادی دارد. محله سعادت ‌آباد یکی از مناطق رشد یافته در غرب تهران است که با توجه به اعلام نهادهای مرتبط با مسکن و شهرسازی، توانسته است تا حدودی شاخص‌های توسعه و پیشرفت را کسب کند. این محله به دلیل خیابان‌های نسبتا عریض، ترافیک روان، امکانات شهری مناسب و دسترسی خوب و مناسبی که به بزر‌گراه‌های تهران دارد، به یکی از محله ‌های پرطرفدار اجاره نشین تهران تبدیل شود.

اجاره آپارتمان سعادت آباد

محله تهرانپارس

محله تهرانپارس نیز یکی دیگر از محله‌هایی است که بسیاری از مردم و ساکنین تهران، به دنبال اجاره‌نشینی و حتی خرید مسکن در آن محدوده هستند. از جمله امکاناتی که در این محله وجود دارد و از مهم‌ترین دلایل علاقه‌مندی مردم برای سکونت در این محله است، می‌توان به وجود بانک‌ها، رستوران‌های متعدد و باکیفیت، مراکز تفریحی و برخورداری از درختان و پارک‌های متعدد، اشاره کرد. برای اجاره آپارتمان در تهرانپارس میتوانید از شیپور کمک بگیرید.

اجاره آپارتمان تهرانپارس

البته نباید از این مسئله غافل شد که تهرانپارس خود به دو منطقه شرقی و غربی تقسیم‌بندی شده است و هر کدام مزیت‌ها و معایبی نسبت به دیگری دارد. ولی در کل محله‌ تهرانپارس یکی از پرطرفدارترین محله‌ های اجاره نشین تهران به‌شمار می‌رود.

محله شهرک راه‌آهن

یکی ازمحله‌های پرطرفدار دیگر تهران برای اجاره نشینی و حتی خرید مسکن، محله شهرک راه‌آهن است که در نزدیکی پارک جنگی چیتگر قرار دارد. اجاره خانه در شهرک راه آهن طرفداران خاص خود را دارد. این محله مکانی محبوب و پرطرفدار برای افرادی است که دوست دارند در خانه‌های ویلایی زندگی کنند و معمولا محل زندگی افراد بازنشسته است. هرچند در سال‌های اخیر با توجه به نیاز تهران به ساخت‌وساز آپارتمان‌های متعدد، این منطقه نیز همانند بسیاری دیگر از محله‌های تهران، پیشرفت زیادی در ساخت و احداث برج‌ها و آپارتمان‌ها، داشته است.

اجاره خانه شهرک راه آهن

آب و هوای مناسب، مراکز خرید زیاد، دسترسی آسان به بزرگراه‌های شهید خرازی، شهید همت، آزادگان و شهید حکیم از دیگر مزایای این محله قدیمی است.

محله زعفرانیه

امکانات مناسب از جمله بیمارستان، فروشگاه‌های مختلف، مدرسه‌های متعدد، آموزشگاه‌های متعدد، رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌های شیک و باکیفیت و داشتن آب و هوایی مناسب باعث شده تا زعفرانیه در گروه مناطق رشد یافته‌ی تهران قرار بگیرد و همین امر سبب شده تا این منطقه با وجود تراکم جمعیت بالا، خیابان‌های قدیمی و البته باریک، باز هم به عنوان یکی از پرطرفدارترین محله‌ های اجاره نشین تهران شناخته شود. با این حال اجاره خانه و آپارتمان در زعفرانیه به خاطر هزینه ی بالای آن بودجه ی بالاتری را می طلبد.

محله فرمانیه

یکی دیگر از محله‌های خوب و مناسب برای اجاره نشینی در شهر تهران، محله‌ فرمانیه است که در جایگاه مناسبی از لحاظ توسعه‌یافتگی و داشتن امکانات خوب شهری قرار دارد. اجاره آپارتمان در فرمانیه بیشتر مورد استقبال فعالان در حوزه دانشگاه و افراد تحصیل‌کرده است و ازدیگر محله‌های پرطرفدار برای اجاره نشینی معرفی شده است.

محله اکباتان

از دیگرمحله‌های محبوب و پرطرفدار اجاره نشین تهران می‌توان به محله اکباتان اشاره کرد که طبق آمار ارائه شده توسط کارشناسان بازار مسکن و با توجه به بررسی تعداد قراردادهای اجاره‌مسکن ، اجاره خانه در اکباتان ازپرطرفدارترین و محبوب‌ترین معاملات اجاره ای در تهران محسوب می‌شود.

اجاره آپارتمان اکباتان

البته نباید از این نکته غافل شد که متاسفانه به دلیل بالا بودن قیمت اجاره‌بها و همچنین رشد بی‌سابقه و نامتعارف مسکن در سال‌های اخیر، حدود ۵۰۰ هزار واحد مسکونی خالی در تهران وجود دارد که بیشتر این خانه‌ها در محله‌ها و مناطق گران تهران قرار دارد و این نشان از توان کم مالی بسیاری از شهروندان تهرانی است که بیشتر آن‌ها را مهاجران تشکیل می‌دهند.

همانطور که می‌بینید دلایل مختلف چون میزان بودجه‌ی مالی، تفاوت‌های فرهنگی، امکانات رفاهی، سهولت دسترسی و مواردی از این دست باعث شده است تا پرطرفدارترین محله های اجاره نشین تهران در مناطق مختلف پایتخت پراکنده باشد.

 

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر