تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
کنجدسرا

قوه‌ قضاییه متقاضی بهره‌مندی از قابلیت مکانیابی، رصد و کنترل ماهواره ظفر شد

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه دربازدید از مراحل ساخت ماهواره ظفر گفت: یکی از کاربردهای مهم ماهواره ظفر کمک به تحقق «عدالت الکترونیک» با بهره مندی از سیستم مکانیاب جغرافیایی با رویکرد رصد و کنترل است.

قوه‌ قضاییه متقاضی بهره‌مندی از قابلیت مکانیابی، رصد و کنترل ماهواره ظفر شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام شهریاری معاون رییس قوه قضائیه و رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات این قوه در بازدید از پروژه ساخت ماهواره ظفر در دانشگاه علم و صنعت تلاش‌های صورت گرفته در مجموعه این دانشگاه  به خصوص مرکز تحقیقات فضائی را بسیار مثبت و چشمگیر توصیف کرد.

وی یکی از کاربردهای مهم ماهواره ظفر را کمک به تحقق «عدالت الکترونیک» با بهره مندی از سیستم مکانیاب جغرافیایی با رویکرد رصد و کنترل دانست و افزود: این قابلیت در کنار سایر قابلیت‌های فنی ماهواره ظفر، می‌تواند در زیرساخت و همپوشانی فنی - مهندسی با مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه، نقش شایانی را ایفا کند و امیدواریم به حول و قوه الهی در آینده نزدیک شاهد بهره‌برداری از این ماهواره باشیم تا یکبار دیگر توان فنی، علمی و اعتقادیِ نخبگانِ انقلابیِ این مرز و بوم بر جهانیان اثبات شود.

به گزارش تسنیم، نمونه مهندسی ماهواره ملی «ظفر» توسط دانشگاه علم و صنعت و به سفارش سازمان فضایی ایران طراحی و ساخته شده ‌که با استفاده از فناوری‌های پیشرفته‌تر نسبت به ماهواره نوید، قابلیت عکسبرداری رنگی با قدرت تفکیک بهتر از 80 متر را دارد. این ماهواره پس از ماهواره «نوید» به عنوان دومین پروژه فضایی در دستور کار دانشگاه علم و صنعت قرار گرفته است.

به گفته دکتر بلندی، رییس مرکز تحقیقات فضایی دانشگاه علم و صنعت، ماهواره ظفر حداقل 300 درصد نسبت به ماهواره نوید در وضعیت بهتری قرار دارد، دارای سیستم کنترل پیشرفته‌تری است، مجهز به دوربین‌های رنگی و قادر به تصویربرداری از سطح زمین است و دو برابر شدن دقت کنترل و افزایش بیش از 15 برابری نرخ ارسال داده‌های تصویری از دیگر مزایای ماهواره ظفر است.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر