روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

شناساندن غذاهای بومی و محلی ایرانی به مسافران دنیا توسط تسترهای مشهور جهان

یک فعال حوزه گردشگری غذا با تشریح اهمیت معرفی غذاهای بومی و محلی ایرانی به مسافران جهان از سفر تسترهای بین المللی غذا به کشورمان خبر داد.

شناساندن غذاهای بومی و محلی ایرانی به مسافران دنیا توسط تسترهای مشهور جهان

حمید سپیدنام در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، درخصوص چگونگی مطرح شدن خوراک و غذاهای ایرانی در دنیا اظهار کرد: یکی از مقولات در این زمینه به این شکل است که مسافران جهان قبل از سفر به یک کشور از جمله ایران، یک شناخت نسبی با غذاهای بومی و محلی آن کشور داشته باشند، تا طی سفر به ایران با یک دید بهتری جذب غذاهای متنوع کشورمان شوند.

وی ادامه داد: بنابراین از چند سال قبل به دنبال این بودیم تا تسترهای مشهور و بین المللی غذا را به ایران دعوت کنیم که در این مقوله در حال رایزنی با «مارک وینز» از تسترهای معروف دنیا هستیم تا بتوانیم او را برای خردادماه سال 98 به ایران دعوت کنیم  منتظر تایید ویزای او هستیم.

این فعال گردشگری غذا در اهمیت دعوت از تسترهای مشهور بین المللی غذا به ایران عنوان کرد: این افراد به نوعی برند معرفی غذا در دنیا هستند و معرفی غذاهای متنوع کشورهای جهان، توسط آنها به معنای تضمین آن خوراک و غذای کشور متبوع برای مردم دنیا است. بنابراین در این زمینه نیز قرار است به جز «مارک وینز» یکی از ژورنالیست‌های مطرح غذا از کشور فرانسه نیز به ایران سفر کند و حتماً برای تست و خوردن غذاهای اصیل ایرانی برای او برنامه ریزی خواهیم داشت.

سپیدنام معروف به "مستر تیستر" درخصوص چگونگی آشنایی این تستر مشهور و بین المللی غذا با خوراک و غذاهای ایرانی خاطرنشان کرد: برنامه ریزی به این صورت است تا پس از رایزنی و فراهم کردن شرایط دعوت و ورود این تستر بین المللی غذا؛ بتوانیم برای او یک سفر 15 روزه به شهرهای مختلف ایران داشته باشیم تا او بتواند از نزدیک با غذاهای بومی، محلی و اصیل ایرانی آشنا شود.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر