تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
کنجدسرا

دلار ارزان می‌شود؟

خبرگزاری ایسنا: قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (شنبه) به چهار میلیون و 775 هزار تومان رسیده و هر گرم طلای 18 عیار نیز 380 هزار تومان قیمت دارد.

امروز قیمت سکه طرح قدیم با قیمتی معادل چهار میلیون و 600 هزار تومان داد و ستد می‌شود. این در حالی است که قیمت نیم‌سکه دو میلیون و 640 هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و 700 هزار تومان و سکه گرمی 930 هزار تومان است.

همچنین در بازار‌های جهانی، آخرین قیمت هر اونس طلای جهانی به 1290 دلار و 50 سنت رسیده است.

این در حالی است که در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز، کارشناسان وال استریت درباره روند قیمت طلا در هفته جاری دچار دودستگی شدند در حالی که سرمایه گذاران انتظار داشتند این فلز ارزشمند در هفته جاری روند صعودی پیدا کند.

نرخ دلار و یورو کاهشی شد

از سوی دیگر در بازار ارز، قیمت دلار و یورو نسبت به هفته گذشته روند نزولی داشته است.

به گزارش ایسنا، بانک‌ها امروز (24 فروردین) هر دلار آمریکا را 13 هزار و 344 تومان و هر یورو را 15 هزار و 84 تومان خریداری می‌کردند.

قیمت خرید دلار و یورو در بانک‌ها نسبت چهارشنبه گذشته کاهش یافته است. همچنین بانک‌ها پوند را با افزایش قیمت نسبت به روز گذشته 17 هزار و 461 تومان خریداری می‌کنند.

یوروی مسافرتی نیز امروز در شعب ارزی بانک‌ها 15 هزار و 843 تومان بود که با احتساب کارمزد بانک مرکزی و بانک عامل به حدود 16 هزار و 200 تومان می‌رسد.

این در حالی است که صرافی‌های مجاز بانک مرکزی امروز قیمت خرید هر دلار آمریکا را 13 هزار و 500 تومان و قیمت فروش آن را 13 هزار و 600 تومان اعلام کرده‌اند.

قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 15 هزار و 300 تومان و قیمت فروش آن 15 هزار و 400 تومان اعلام شده است که نرخ یورو نیز نسبت به هفته گذشته با کاهش همراه بوده است.

دلار ارزان می‌شود؟

استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای کمک به سیل‌زدگان و فروش آن در بازار، باعث افزایش عرضه ارز خواهد شد و ممکن است سبب کاهش قیمت ارز شود، اما به گفته رئیس‌کل بانک مرکزی، این بانک بیش از هرچیز بر حفظ ثبات در بازار ارز تاکید دارد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر