تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
کنجدسرا

مرمتگران ایتالیایی در تخت جمشید

به نقل از خبرگزاری ایرنا، حمید فدایی، مدیر مجموعه میراث جهانی تخت جمشید در طی خبری قابل توجه اعلام کرد:

به نقل از خبرگزاری ایرنا، حمید فدایی، مدیر مجموعه میراث جهانی تخت جمشید در طی خبری قابل توجه اعلام کرد:

بر اساس تفاهم نامه ای که بین پایگاه میراث جهانی تخت جمشید و پژوهشکده حفاظت و مرمت پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور با مرمت گران بدون مرز ایتالیا منعقد شده است، تعدادی از مرمت گران ایتالیایی به قصد مرمت بخش هایی از تخت جمشید، هفت اردیبهشت وارد ایران می شوند.

فدایی در توضیحات تکمیلی اضافه کرد که این مرمت گران قرار است بخش‌هایی از پلکان جنوبی تچر و کاخ شورا را در این نیم فصل ترمیم کنند. این متخصصان ایتالیایی تا هفدهم خرداد در ایران حضور خواهند داشت و عملیات مرمت را در مدت حضورشان به پایان می رسانند.

همان طور که حتما می دانید پرسپولیس، پارسه یا تخت جمشید، یکی از مهمترین مجموعه های باستانی ایران است که قدمتش به بیش از دو هزار سال پیش بر می گردد و در نزدیکی شهر شیراز قرار دارد. این مجموعه، شهری باستانی است که برای مدت ها عنوان پایتخت تشریفاتی پادشاهی ایران در زمان امپراتوری هخامنشیان را به دوش می کشید. بخش های مختلف این شهر در دوران زمامداری داریوش بزرگ، خشیارشا و اردشیر اول بنا شده اند و امروزه بقایای آنها مشاهده می شوند. در دوره هخامنشیان، این شهر میزبان نمایندگانی بود که با پیشکش های متنوع به دیدار شاه می آمدند و هدایای خود را به وی تقدیم می کردند. نام این اثر ارزشمند در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد و مورد توجه جهانیان است. 

 ؛ Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر