تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
کنجدسرا

تندگویان مطرح کرد.

ایجاد اشتغال مستقیم برای ۲ هزار نفر در سال ۹۸/ جوانان بزرگترین سرمایه ما در زمان بحران هستند

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از ایجاد اشتغال مستقیم برای ۲ هزار جوان در سراسر کشور در سال جاری خبر داد.

ایجاد اشتغال مستقیم برای 2 هزار نفر در سال 98/ جوانان بزرگترین سرمایه ما در زمان بحران هستند

به گزارش خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد مهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان صبح امروز دوشنبه در مراسم افتتاح طرح‌های اشتغال جوانان اظهار کرد: با حمایت‌های وزیر ورزش و جوانان توانستیم برای اولین بار در وزارت ورزش، طرح اشتغال جوانان را شکل دهیم.

وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال مستقیم برای جوانان در حوزه وزارت ورزش و جوانان نیست، افزود: سال گذشته با کمک‌های فنی و اعتباری توانستیم اشتغال مستقیم در حوزه جوانان را ایجاد کنیم.

تندگویان ادامه داد: تشکل‌ها طرح‌های خود را به استان‌ها اعلام کردند و در این زمینه کمیته‌ای تشکیل شد.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه در کل کشور از ابتدای سال 130 میلیارد تومان از مجموعه دو عامل پرداخت انجام دادیم، ادامه داد: این اقدام صندوق کارآفرینی امید با بازپرداخت 4 درصد و بانک رسالت با بازپرداخت 2 درصد، صورت گرفت.

تندگویان گفت: مقرر شده که امسال برای 2 هزار نفر در سراسر کشور اشتغال مستقیم ایجاد شود.

وی با بیان اینکه بسیاری از این اعتبارات برای توسعه طرح‌های جوانان بوده است، افزود: از سال گذشته هفته جوان را به ماه تابان تبدیل کردیم، همچنین ما تا ابتدای ماه مبارک رمضان 2000 برنامه در سطح روستا‌ها و شهرستان‌ها برگزار می‌کنیم.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: با دستور وزیر ورزش، رویکرد هفته جوان به منظور کمک به سیل زدگان تغییر کرده است.

وی با بیان اینکه جمع آوری اقلام و اعزام نیرو‌ها به استان‌های سیل‌زده را از روز شنبه (24 فروردین ماه) آغاز کردیم، افزود: بسیاری از استان‌ها اعلام کردند که به نیرو‌های متخصص نیاز دارند.

تندگویان ادامه داد: طی روز گذشته یک جشن 3 هزار نفری در یک منطقه سیل زده در استان گلستان برگزار شد.


بیشتر بخوانید: مشکل اصلی جوانان اشتغال است/ مسئولان صندلی‌ها را به جوانان تحویل دهند


معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: دفاتر مشاوره کل کشور را فعال کرده‌ایم و از دو هفته آینده مشاوران خود را با همکاری بهزیستی و هلال احمر به مناطق سیل‌زده جهت رسیدگی به امور روانی سیل زدگان اعزام خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه جوان‌ها بزرگترین سرمایه ما در زمان بحران هستند، گفت: تشکیل سازمان جوانان در کمیسیون‌های اصلی و فرعی مجلس رأی دریافت کرده است و امیدواریم با توجه به بیانیه گام دوم رهبری، این اتفاق برای حوزه جوانان رخ دهد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر