تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
کنجدسرا

کشتی آرای در گفتگو با تابناک اقتصادی؛

سکه به رغم کاهش نرخ جهانی طلا، گران شد/ رشد حباب با افزایش تقاضا

بازار طلا و سکه پس از روند کاهشی روز‌های اخیر، امروز دوباره وارد فاز افزایشی شد. روندی که در حال حاضر نسبت به ابتدای معاملات امروز، با شیب کمتری همراه شده است، اما نسبت به روز قبل، هر قطعه سکه امامی با افزایش ۵۵ هزار تومانی قیمت گذاری شده است.

تابناک اقتصادیبازار طلا و سکه پس از روند کاهشی روز‌های اخیر، امروز دوباره وارد فاز افزایشی شد. روندی که در حال حاضر نسبت به ابتدای معاملات امروز، با شیب کمتری همراه شده است، اما نسبت به روز قبل، هر قطعه سکه امامی با افزایش 55 هزار تومانی قیمت گذاری شده است.

به گزارش تابناک اقتصادی؛ سومین روز هفته، با افزایش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه آغاز شد. رشد قیمتی که مستقیما تحت تاثیر افزایش نرخ ارز بود. زیرا نرخ جهانی طلا با کاهش قیمت همراه شد. هر چند در لحظه تنظیم این گزارش، شاهد افت نسبی نرخ ارز نسبت به ساعات ابتدایی روز هستیم و همین موضوع، باعث افت نسبی قیمت‌ها در بازار طلا و سکه نسبت به صبح شده است.

بر اساس این گزارش، برای اطلاع از آخرین نرخ‌های بازار طلا و سکه تهران، با محمد کشتی آرای عضو هیأت مدیره طلا و جواهر تهران گفتگویی داشتیم.

کشتی آرای در خصوص آخرین نرخ‌های امروز بازار طلا و سکه تهران به خبرنگار تابناک اقتصادی گفت: هر قطعه سکه تمام طرح قدیم به رقم 4,660,000 تومان رسیده است که نسبت به ابتدای صبح کاهش، ولی نسبت به روز قبل، 60 هزار تومان گران شده است. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (سکه امامی) با رشد 55 هزار تومانی نسبت به نرخ پایانی روز گذشته، به رقم 4,845,000 تومان رسیده است. این در حالی است که ابتدای معاملات بهای سکه امامی به 4,900,000 تومان نیز رسیده بود. هر نیم سکه بهار آزادی نیز در حال حاضر، به سطح 2,660,000 تومانی رسیده است که نسبت به روز یکشنبه، 40 هزار تومان کاهش قیمت داشته است.

هر ربع سکه بهار آزادی نیز به رقم 1,710,000 تومان رسیده است که نسبت به روز قبل، 10 هزار تومان ارزان‌تر شده است.  همچنین هر سکه یک گرمی با 5 هزار تومان کاهش به 940 هزار تومان رسیده است.  هر گرم طلای 18 عیار به رقم 439,500 تومان رسیده است. همچنین هر مثقال طلای 17 عیار که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، 1,905,000 تومان می‌باشد که نسبت به روز یکشنبه، 40 هزار تومان افزایش قیمت داشته است.

به گفته کشی آرای، حباب سکه در معاملات امروز با افزایشتقاضا برای خرید، به 525 هزار تومان رسیده است. این در حالی است که روز گذشته، حباب 500 هزار تومان بود.
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر