تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
کنجدسرا

در پاسخ به درخواست مجوز رئیس‌جمهوری برای برداشت از صندوق توسعه ملی

سال جهانی جدول دوره‌ای عنصرها در ایران از فردا آغاز می‌شود

سال جهانی جدول دوره‌ای عنصرها در ایران از فردا آغاز می‌شود
به گزارش روز دوشنبه گروه علمی ایرنا از موزه ملی علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران، این موزه در راستای گسترش سواد علمی-فناورانه و ترویج علم در میان اقشار گوناگون جامعه و ایجاد شور و انگیزه برای یادگیری علم در نسل جوان کشور و تربیت دانشمندان آینده، این مراسم را تدارک دیده است.
تبیین اهمیت و کاربرد جدول دوره‌ای عنصرها در زندگی روزمره افراد از دیگر اهداف برگزاری این مراسم خواهد بود که در همین راستا، «سعدالله نصیری قیداری» در زمینه نقش مناسبت‌های جهانی در تحقق اهداف و برنامه‌های یونسکو، «محمد کوتی» در زمینه اهمیت جدول تناوبی در علوم و فناوری و «منصور وصالی» درباره اینکه چرا دانستن جدول تناوبی برای مردم مهم است؟ سخنرانی خواهند کرد.
این همایش با همکاری موزه باستان روز سه‌شنبه 27 فروردین 98 از ساعت 15 تا 18 در سالن اجتماعات موزه دوران اسلامی برگزار می‌شود که مخاطبان آن جمعی از دانشمندان، فرهیختگان، دانشجویان، معلمان و علاقه‌مندان به ترویج علم هستند.
هدف از این مراسم، تبیین اهمیت گرامیداشت سال جهانی جدول دوره‌ای و وظیفه موزه و دیگر نهادهای علمی و آموزشی در جهت ترویج این اهمیت در مدارس، دانشگاه‌ها و عموم مردم است و راهبرد این مراسم ارائه سخنرانی‌هایی راهبردی است که شرکت‌کنندگان را تشویق به اجرای برنامه‌هایی در مراکز خودشان کند و همچنین تجربه‌ها، ایده‌ها و خطی مشی‌هایی برای اجرای برنامه‌ها نیز در اختیار آنان قرار دهد.
علمی*9294* 1055
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر