تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
کنجدسرا

تذکر یک نماینده به دولت درباره پیش خرید ۳ هزار تومانی گندم از سوی دلالان

نماینده مردم ورامین گفت: کمیسیون کشاورزی باید به موضوع پایین بودن قیمت خرید تضمینی گندم ورود کند.

تذکر یک نماینده به دولت درباره پیش خرید 3 هزار تومانی گندم از سوی دلالان

سید حسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه طبق گزارش‌هایی که به دست ما رسیده، دلالان گندم  را از گندمکاران پیش خرید می‌کنند، گفت: این دلالان گندم را به قیمت 2 هزار دویست تا 3 هزار تومان از کشاورزان پیش خرید می‌کنند.

وی افزود: ممکن است گندمکاران 100 یا 200 تومان تفاوت قیمتی را تحمل کنند اما زمانی که بحث پیش خرید 3 هزار تومانی آن هم با پرداخت پیش خرید مطرح می‌شود موضوع متفاوت است، لذا کشاورزان دست به این اقدام می‌زنند و به دلالان گندم خود را پیش فروش می‌کنند.

نماینده مردم ورامین در مجلس با بیان اینکه پایین بودن قیمت خرید تضمینی گندم یکی از عوامل پیش فروش گندم از سوی کشاورزان است، ادامه داد:پیش  از آغاز سال جدید اکثریت نمایندگان طی نامه‌ای به رئیس جمهور درخواست کردند که خرید قیمت تضمینی گندم حداقل به 2 هزار تومان افزایش یابد اما مسئولان ذیربط به این نامه توجه نکردند و قیمت تضمینی خرید گندم را هزار و 700 تومان تعیین کردند.

نقوی با بیان اینکه ادامه روند پیش خرید گندم از سوی دلالان و خارج کردن آن از کشور و یا استفاده آن در دامداری‌ها باعث می‌شود کشور با کمبود گندم مواجه شود، اظهار‌ داشت: مجلس و کمیسیون کشاورزی به عنوان کمیسیون تخصصی در این زمینه، باید به این موضوع ورود کند چرا که نان کالای استراتژیک مردم است و نباید در تامین آن خللی ایجاد شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: دولت باید به موضوع پیش خرید گندم از سوی دلالان توجه و به آن ورود کند تا در آینده در تأمین محصولات استراتژیک مانند گندم دچار مشکل نشود.

انتهای‌پیام/

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر