تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
کنجدسرا

جابجایی خط ریلی شمال به دلیل سیل

مدیرعامل شرکت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه آهن گفت: در راه آهن شمال در یک ماه گذشته، در چند بازه زمانی مختلف به دلیل طغیان رودخانه و جاری شدن سیلاب، خطوط راه آهن دچار آسیب شد به طوریکه در بعضی نقاط مجبور به جابجایی خط تا حدود ۳ متر شدیم.

جابجایی خط ریلی شمال به دلیل سیل

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مصطفی معینی در حاشیه بازدید از مسیر ریلی راه آهن شمال، اظهار کرد: با توجه به هشدارهای هواشناسی، قبل از نوروز نیروهای شرکت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه آهن (تراورس) در این محور در آماده باش کامل قرار گرفتند تا بتوانند از وقوع سوانح ناشی از سیل جلوگیری کنند.

وی ادامه داد: بر این اساس در یکی از ماموریت های بازدید و کنترل مسیر ریلی شمال، درزین تراورس در محدوده گرمسار-فیروزکوه و تا حدود یک کیلومتری ایستگاه فیروزکوه اقدام به بازدید از مسیر کرد که علی رغم سیل و گل و لای مشکلی برای تردد قطارها به وجود نیامده بود.

وی بیان کرد: اما در مسیر حرکت به سمت مبدا در محدوده ایستگاه مهاباد سنگ بزرگی از کوه جدا و به درزین برخورد کرد که باعث خروج آن از ریل و مصدومیت 6 نفر (5 نفر از همکاران تراورس) شد.

مدیرعامل تراورس با بیان اینکه "علی رغم گذشت بالغ بر 20 روز از این اتفاق همچنان یکی از همکارانمان به دلیل شدت جراحات در بیمارستان بستری است" افزود: اگر درزین شرکت تراورس و کارکنان متعهد این شرکت در مسیر تردد نمی کردند، با توجه به تردد قطارهای مسافری در آن ساعت، احتمال برخورد سنگ با این قطارها بسیار بالا بود.

معینی با یادآوری این که شرکت تراورس در طول سال به ویژه در فصول بهار و پاییز با توجه به بارندگی های زیاد اقدام به زوال ریزی خطوط می کند، گفت: این کار برای آن انجام می شود تا در محورهای کوهستانی از ریزش سنگ روی خطوط جلوگیری به عمل آید. علاوه بر این به دلیل بارندگی های شدید مانند آنچه در اوایل بهار امسال روی داد شرکت تراورس به طور مستمر با پیاده روی و سیر با دیزل و درزین اقدام به بازرسی از خطوط می کند.

وی همچنین با اشاره به سیل بردگی بخشی از خطوط محور پل سفید-زیرآب در صبح روز 13 فروردین اظهار کرد: به دلیل طغیان رودخانه، علاوه بر زمین های کشاورزی، ریل راه آهن نیز دچار آسیب شد به طوریکه در بعضی نقاط مجبور به جابجایی خط تا حدود 3 متر شدیم.

وی تاکید کرد: زمان توقف تردد قطارها در این محور فقط دو روز بود که با اقدام عملیاتی شرکت تراورس موفق شدیم قطارهای شمال را مجددا از خط ریلی عبور دهیم.

وی همچنین از بازسازی و ساخت دیوارهای ضامن خبر داد و گفت: این اقدام با هدف محافظت از خطوط ریلی محور شمال انجام خواهد شد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر