روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

واکنش‌وزارت‌نیرو به‌ماجرای نامه ابرسیل وزارت‌اطلاعات

وزارت نیرو در پی انتشار اظهارنظر عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با عنوان « نامه بهمن‌ماه وزارت اطلاعات درباره هشدار «ابرسیل» یک ماه بعد به دست وزارت نیرو رسید» جوابیه‌ای صادر کرد.

به گزارش «تابناک» به نقل از فارس، وزارت نیرو در پی انتشار اظهارنظر محمد دهقان عضو کمیسیون حقوق و قضایی مجلس شورای اسلامی با عنوان « نامه بهمن‌ماه وزارت اطلاعات درباره هشدار «ابرسیل» یک ماه بعد به دست وزارت نیرو رسید» جوابیه‌ای صادر کرد.

در این جوابیه آمده است: مدیریت سدها اقدامی کارشناسانه و مبتنی بر دستورالعمل‌های فنی و بهره‌برداری صورت می‌گیرد و تا زمان نرسیدن به آستانه‌ای که پایداری سد را تحت تأثیر قرار دهد، ملاحظات اجتماعی همراه با تاب‌آوری رودخانه در مسیر سکونتگاه‌ها و تأسیسات باید لحاظ شود. لکن رهاسازی آب در شرایط به خطر افتادن پایداری سدها به دلیل ابعاد فاجعه انسانی و اقتصادی ناشی از آن تابع مسائل فنی و بهره‌برداری است.

وزیر محترم اطلاعات طبق روال گزارشی در مورد سدهای کرخه و کارون به تاریخ 24 بهمن‌ماه 97 به رئیس محترم دفتر رئیس‌جمهور ارسال و متعاقباً این گزارش در تاریخ 29 بهمن ماه 97 به وزارتخانه‌های عضو ستاد حوادث غیرمترقبه از جمله وزارت نیرو ارسال و در تاریخ 2 اسفندماه 97 دریافت شده است.

کلیه موارد فنی ذکر شده در گزارش وزارت محترم اطلاعات در تاریخ 23 بهمن‌ماه 97 با حضور کارشناسان و متخصصین در وزارت نیرو سپس در جلسه شورای عالی آب در مورخه 29 بهمن ماه 97 با حضور کلیه اعضاء و ریاست معاون محترم اول رئیس‌جمهور برای اقدامات پیشگیرانه مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ شده بود و مسائل سیاسی و اجتماعی آن در جایگاه خود توسط استاندار محترم خوزستان در استان پیگیری شده است، لذا مطالب ذکر شده بدون اطلاع از گردش نامه فوق‌الذکر می‌باشد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر