روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

تشکیل کمیته فنی در کمیسیون عمران مجلس برای حل مشکل تیرچه سازان

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس از ورود به مشکل تیرچه سازان ساختمانی خبر داد و گفت:برای رسیدگی به چالش های صنف تیرچه کمیته ای از کارشناسان فنی کمیسیون عمران مجلس ملزم به رسیدگی و بررسی ادعاهای مطرح شده خواهند شد.

تشکیل کمیته فنی در کمیسیون عمران مجلس برای حل مشکل تیرچه سازان

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، علیم یارمحمدی با بیان این که صنف تیرچه چندی پیش مستندات خود را درباره تخلفات اداره استاندارد به کمیسیون عمران مجلس ارسال کرده اند، اظهار کرد: با توجه به اینکه ادعاهای عنوان شده از سوی صنف تیرچه مباحثی کاملا فنی و تکنیکی است ،لذا تیمی از مشاوران فنی کمیسیون عمران مجلس ماموررسیدگی و بررسی این ادعا ها خواهند شد.

وی با تاکید بر این که رسیدگی به مشکلات و چالش های پیش روی اصناف از وظایف نمایندگان مجلس است، افزود: برای رسیدگی به چالش های صنف تیرچه کمیته ای از کارشناسان فنی کمیسیون عمران مجلس ملزم به رسیدگی و بررسی ادعاهای مطرح شده خواهند شد و پس از آن گروهی از نمایندگان مجلس برای راستی آزمایی موضوع به اداره استاندارد خواهند رفت تا نسبت به بررسی معضلات دستگاه تیرچه صنعتی سازی اقدام کنند.

پیش تر  نیز یکی دیگر از اعضای کمیسیون عمران مجلس به موضوع مشکلات صنف تیرچه واکنش نشان داده بود. سیدکمال الدین شهریاری عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه استاندارد سازی مصالح ساختمانی بر اساس قانون نظام مهندسی ساختمان یک ضرورت الزام آوراست، گفته بود: براساس قانون نظام مهندسی ساختمان مصوب سال 74 و آیین نامه اجرایی آن در سال 75، وزارتخانه های راه، صنعت و کشور موظف هستند طی دو سال نسبت به استانداردسازی مصالح ساختمانی اقدام کنند. 

وی با تاکید بر این‌که مجلس دغدغه های جدی درباره افزایش ارتقای کیفیت ساختمان‌ها که با جان و مال مردم در ارتباط است، دارد، تصریح کرد: چنانچه مشخص شود دستگاه‌های ذی ربط در زمینه استانداردسازی مصالح ساختمانی اهمال‌کاری می‌کند،قطعا مجلس به این موضوع ورود پیدا خواهد کرد.

وی بیان کرد: انجمن تیرچه سازان چنانچه مستنداتی درباره اهمال‌کاری سازمان‌های ذی‌ربط در زمینه تولید استاندارد تیرچه دارند می توانند آنرا به کمیسیون عمران مجلس ارائه دهند. کمیسیون مذکور نیز فورا در این رابطه تشکیل جلسه داده و نسبت به تشکیل کمیته بررسی مشکلات این صنف اقدام خواهد کرد.

از سال گذشته مشکلات مربوط به صنف تیرچه بارها ازسوی نمایندگان صنوف مختلف مطرح شده است در یک مورد نماینده یکی از تشکل ها مدعی شده به نام استاندارد سازی و صنعتی سازی بکارگیری دستگاهی برای تولید تیرچه اجباری شده است که انجام تعدادی از آزمایشات مهم این دستگاه از محصول نهایی آن حذف شده و این امر باعث عدم اطمینان به تیرچه های تولیدی دستگاهای مونتاژ داخل شده اند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر