روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

هشدار عضو کمیسیون کشاورزی درباره قاچاق گندم

عضو کمیسیون کشاورزی گفت: اختلاف قیمت گندم در داخل با کشور‌های همسایه باعث قاچاق این محصول استراتژیک شده است.

هشدار عضو کمیسیون کشاورزی درباره قاچاق گندم

علی ابراهیمی عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به  قیمت خرید تضمینی گندم از کشاورزان، اظهار داشت: قیمت این محصول در کشور‌های همسایه مانند عراق و افغانستان بالاتر از ایران است، به همین دلیل با پدیده قاچاق این محصول مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه درباره این اختلاف قیمت به مسئولان ذی‌ربط تذکرات لازم داده شده است، افزود: اگر قیمت خرید تضمینی گندم افزایش نیابد، کشاورزان مجبور می‌شوند به دلیل افزایش هزینه‌های تولید و همچنین برای کسب سود بیشتر، گندم تولیدی خود را به واسطه‌ها بفروشند که در نتیجه گندم در کشور قاچاق می‌شود.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با تأکید بر اینکه اگر این روند ادامه یابد در آینده با مشکل کمبود گندم مواجه خواهیم شد، ادامه داد: گندم یک محصول استراتژیک است که کمبود آن ما را در حوزه امنیت غذایی با مشکل مواجه می‌کند.

ابراهیمی با تأکید بر اینکه دستگاه‌های ذی‌ربط به مانند وزارت جهاد کشاورزی  باید به موضوع قاچاق گندم ورود کنند، اظهار داشت: ما قادر به مهار کامل قاچاق گندم نیستیم، اما می‌توان با افزایش قیمت خرید تضمیمنی این محصول، تا حد زیادی جلوی قاچاق آن را بگیریم.

نماینده مردم شازند در مجلس با تأکید بر اینکه در حال حاضر قیمت خرید تضمینی گندم در هر کیلو 1700 تومان است که این قیمت نسبت به کشور‌های همسایه پایین‌تر است، تصریح کرد: قیمت خرید تضمین گندم باید  به 3هزار تومان افزایش یابد تا کشاورز گندم را به دلال نفروشد و از طرفی هم باعث افزایش انگیزه در کشاورزان برای تولید این محصول استراتژیک در کشور شود.

انتهای‌ پیام/

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر