روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

نجات جان شش جوجه جغد در ازنا

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ازنا از نجات ۶ بهله جوجه جغد توسط دوست داران حیات وحش در این شهرستان خبر داد.

نجات جان شش جوجه جغد در ازنا

به گزارش خبرآنلاین لرستان، منصور درویشی گفت: هفته گذشته یکی از اهالی روستایی در شهرستان ازنا به هنگام تخریب خانه قدیمی خود متوجه رفت و آمدهای مستمر یک بهله جغد بالغ به سمت تیرچه های ریخته شده آوار خانه شد، که پس از کنجکاوی صاحب خانه و بررسی دقیق مشخص شد شش جوجه جغد در لابه لای آوار ریخته شده گیر کرده اند ولی آسیب جدی ندیده اند.

درویشی اظهار داشت: فرد روستایی جهت آسیب نرسیدن به جوجه جغدها کار را تعطیل نموده و جوجه ها را با هماهنگی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جهت انجام تیمار و نگهداری به آقای کریوند از دوست داران حیات وحش این شهرستان تحویل داد.

سلامتی جسمی 6 جوجه جغد

منصور درویشی گفت حال این 6 جوجه جغد با گذشت نزدیک به یک هفته از لحاظ جسمی سالم بوده و شادابی آن ها نشان از مراقبت و تیمار مناسب آقای کریوند دارد..

وی افزود: به پاس اقدام ارزشمند این دوست داران محیط زیست در مناسبت های محیط زیستی پیش رو از این عزیزان تقدیر به عمل خواهد آمد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ازنا گفت: با توجه به شروع فصل زادآوری بسیاری از پرندگان باید از نزیک شدن به لانه آن ها و جابه جایی جوجه هایشان به شدت اجتناب کرد و در موارد خاص موضوع به ادارات محیط زیست اطلاع رسانی شود.

46

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر