روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

در گفتگو با مهر مطرح شد

کاهش یک میلیون نفری مسافران هوایی در ۹۷/ دلار؛ متهم ردیف اول

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از کاهش ۲۰ درصدی تعداد مسافران هوایی در سال ۹۷ خبر داد و گفت: سال ۹۷ حدود ۴ میلیون ایرانی با هواپیما از کشور خارج شدند.

کاهش یک میلیون نفری مسافران هوایی در 97/ دلار؛ متهم ردیف اول

مقصود اسعدی سامانی در گفت وگو با خبرنگار مهر درباره آمار پروازهای داخلی و خارجی در سال گذشته اظهار داشت: در سال 97، از سوی شرکت‌های هواپیمایی داخلی مجموعاً 218 هزار و 900 پرواز انجام شد که 14 درصد نسبت به سال 96 کمتر است.

وی ادامه داد: کل مسافران هوایی در سال گذشته حدود 25 میلیون و 800 هزار نفر بود که نسبت به سال 96 معادل 16 درصد کاهش داشته است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی، تعداد پروازهای داخلی در سال 97 را 178 هزار و 705 سورتی پرواز عنوان و اظهار کرد: این تعداد پرواز نسبت به سال قبل از آن 13 درصد کمتر شده است.

وی تعداد مسافران داخلی سفرهای هوایی در سال گذشته را بیش از 20 میلیون و 700 هزار نفر دانست و افزود: این تعداد مسافر نسبت به سال قبل از آن (96)، 15 درصد کاهش نشان می‌دهد.

اسعدی سامانی پروازهای بین المللی انجام شده در سال 97 از سوی ایرلاین‌های ایرانی شامل پروازهای خارجی، حج و عتبات را 35 هزار و 196 سورتی پرواز اعلام کرد و یادآور شد: این شاخص نسبت به سال 96 بیش از 19 درصد کاهش داشته است.

به گفته وی تعداد مسافران هوایی سفرهای خارجی با ایرلاین‌های ایرانی (اعم از سفرهای خارجی، حج و عتبات) در سال گذشته، 5 میلیون و 122 هزار نفر بود که نسبت به سال قبل از آن 19 درصد کمتر است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی تصریح کرد: تعداد پروازهای خارجی (غیر از حج و عتبات) در سال 97، 28 هزار و 642 سورتی پرواز بود که 19 درصد از سال 96 کمتر است. ضمن اینکه مسافران پروازهای خارجی نیز در سال گذشته بیش از 4 میلیون نفر بود که نسبت به سال 96، 20 درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: تعداد پروازهای صرفاً حج و عتبات نیز در سال گذشته 5 هزار و 927 سورتی پرواز بود که نسبت به سال 96، 21 درصد کاهش داشته ایم. تعداد مسافران عتبات نیز بیش از یک میلیون و 21 هزار نفر و نسبت به سال 96، 21 درصد کمتر بود.

اسعدی سامانی در پاسخ به این پرسش که عامل کاهش سفرهای هوایی از سبد اقتصادی خانوارها چه مسائلی بوده، گفت: علت‌ها می‌تواند شرایط اقتصادی خانوارها، بالا رفتن نرخ ارز و همچنین عوارض خروج از کشور باشد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه هزینه شرکت‌های هواپیمایی ارزی است و ایرلاین‌ها چاره‌ای جز افزایش قیمت بلیت برای جبران هزینه‌های خود از طریق افزایش قیمت بلیت ندارند، لذا تقبل هزینه سفرهای هوایی برای خانوارها سخت است که درنتیجه کاهش سفر و مسافران هوایی را در سال گذشته شاهد بودیم.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی درباره هزینه عوارض خروج از کشور اظهار داشت: عوارض خروج از کشور در سال گذشته افزایش قابل توجهی داشت به گونه‌ای که عوارض خروج اولین سفر خارجی در یک سال 220 هزار تومان در مرتبه دوم 330 هزار تومان و در مرتبه سوم 440 هزار تومان است که در هزینه سفر اثرگذار است.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر