روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

استاندار البرز : در حوزه ساختاری و نیروی انسانی مشکل داریم

کرج - ایرنا - استاندار البرز با اشاره به ظرفیت های اقتصادی و اجتماعی این استان گفت: با وجود این ظرفیت ها در حوزه ساختاری و نیروی انسانی مشکلاتی داریم.

استاندار البرز : در حوزه ساختاری و نیروی انسانی مشکل داریم

به گزارش ایرنا، عزیزاله شهبازی روز سه شنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان البرز که با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در کرج برگزار شد، اظهار داشت: این استان مشکلاتی در بخش آموزش و پرورش، بهداشت و کشاورزی دارد.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود سند توسعه ملی استان البرز چراغ راه آینده این خطه از ایران اسلامی باشد که اکنون در سازمان برنامه و بودجه کارهایی خوبی در این زمینه انجام شده است.

استاندار البرز گفت: امروز در خصوص مسائل و مشکلات چالش برانگیز استان بحث‌های زیادی با حضور مدیران استان شد اما البرز ظرفیت‌های خوبی هم دارد که نرخ بالای باسوادی از جمله این ظرفیت‌ها است.

وی افزود: 10 شهرک صنعتی خصوصی و دولتی داریم که برندهای ملی در آنها فعالیت می‌کنند و البرز در حوزه خدمات و استفاده از فناورزی های نوین، صنعت و کشاورزی پتانسیل‌های خوبی دارد.

شهبازی خاطرنشان کرد: ما اگر بتوانیم به وعده‌هایی که به مردم دادیم عمل کنیم و انرژی مضاعفی صرف شود به نتیجه خوبی دست خواهیم یافت.

وی تاکید کرد: راه هشتگرد به طالقان که چندین سال است که کلنگ آن به زمین زده شده و دولت اعتبارات خوبی به آن تخصیص داده و سه پروژه آزاد راه آبیک - چرمشهر آزاد راه تهران - شمال و بزرگرا شهید همت از مهمترین اقداماتی است که با بهره برداری از آنها ترافیک البرز کاهش می‌یابد.

شهبازی گفت: استان البرز فرودگاه پیام را به عنوان یک ظرفیت دارد که سال گذشته 500 میلیارد ریال برای مسافری شدن آن هزینه شد.

استاندار البرز از 2 سد امیر کبیر و طالقان به عنوان ظرفیت‌های اقتصادی استان البرز نام برد.

وی گفت: در حوزه ورزشی البرز مشکلاتی دارد که یکی از آنها ناتمام ماندن مجموعه ورزشی 6 هزار و 500 نفری کرج است که حدود 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی افزود: تیم اقتصادی و عمرانی خوب در استان فعال هستند که برای افزایش سرمایه اجتماغی تلاش مضاعف داشته باشیم.

وی بیان داشت: در سال گذشته یکی از سه استان برتر برای جذب سرمایه گذاران خارجی که حدود 220 میلیون دلار بود و 700 میلیارد تومان در بخش خصوصی سرمایه گذاری داشتیم.

7410/‏6993

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر