روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

با اجبار آمریکا؛

مصر، اردن و مغرب در نشست بحرین شرکت می کنند

تهران – ایرنا – پایگاه خبری «فلسطین الیوم» از موافقت مصر، اردن و مغرب برای شرکت در نشست منامه درباره فلسطین خبر داد.

مصر، اردن و مغرب در نشست بحرین شرکت می کنند

براساس گزارش این پایگاه خبری، «باراک رافید» تحلیلگر سیاسی روز سه شنبه در گفت و گو با شبکه 13 رژیم صهیونیستی با اعلام این مطلب افزود: مصر، مغرب و اردن موافقت خود را برای شرکت در نشست اقتصادی منامه به عنوان نخستین گام برای اجرای طرح آمریکایی «معامله قرن» اعلام کرده‌اند.

رافید این خبر را به نقل از یک مقام برجسته در کاخ سفید اعلام کرد.

درهمین حال «عزام الاحمد» عضو کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین در واکنش به این موضوع به خبرگزاری آناتولی ترکیه گفت که از حضور این کشورها در نشست بحرین غافلگیر نشدیم چراکه اینها هم پیمان رژیم صهیونیستی و امریکا هستند.

وی افزود: امیدواریم که حضور این سه کشور در نشست بحرین، صوری باشد.

روز دوشنبه نیز یک مقام آمریکایی در مصاحبه با شبکه 13 رژیم صهیونیستی اعلام کرد که «جرد کوشنر» داماد و مشاور رییس جمهوری آمریکا در نشستی که 30 ماه می (9 خرداد) با نتانیاهو داشت، گفته است که واشنگتن قبل از دعوت رسمی از اسرائیل برای شرکت در نشست منامه، منتظر موافقت کشورهای هم پیمان با رژیم صهیونیستی مانند اردن و مصر است.

وی افزود: آمریکا نگران مواضع مصر و اردن در این باره است زیرا این دو کشور با رژیم صهیونیستی پیمان صلح امضا کرده‌اند و انتظار می‌رود از نخستین کشورهایی باشند که از میلیاردها دلار کمک‌هایی که قرار است در نشست بحرین جمع آوری شود، سود ببرند.

براین اساس، آمریکا با فشار بر مصر و اردن آنها را مجبور کرده که در نشست بحرین درباره فلسطین شرکت کنند.

این درحالی است که پادشاه اردن تاکنون با شرکت در این نشست مخالفت کرده بود.

عبدالله دوم در نشست با شخصیت‌های سیاسی و رسانه‌ای اردن در توجیه حضور خود در نشست آمریکایی بحرین گفت: ما باید در این نشست‌ها در بحرین یا هرجای دیگری شرکت کنیم تا از آنچه اتفاق می‌افتد و تصمیم گرفته می‌شود اطلاع یابیم و بی خبر نمانیم.

وی افزود: اردن برای یافتن راه حلی قابل قبول برای موضوع فلسطین با کشورهای عربی و غیرعربی درحال هماهنگی و مذاکره مداوم است.

قرار است نشست اقتصادی بین المللی در روزهای 25 و 26 ژوئن (4 و 5 تیر) به دعوت آمریکا در منامه پایتخت بحرین با هدف اعلامی جذب سرمایه‌گذاری در اراضی فلسطین و با ادعای بهبود وضعیت اقتصادی فلسطینیان برگزار شود.
گفته می‌شود در این کنفرانس نمایندگان دولت‌ها، جامعه مدنی و سرمایه‌گذاران برای آغاز اجرای بخش اقتصادی «معامله قرن» شرکت خواهند کرد.
«جرد کوشنر» داماد و مشاور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پیش تر اعلام کرده بود که معامله قرن بعد از ماه رمضان اعلام خواهد شد.

شبک ** 6116 **1625

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر