روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

شریعتمداری: تا پایان سال ۹۴ بدهی دولت به تأمین اجتماعی ۸۰هزار میلیارد تومان محاسبه شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بر اساس گزارشات تا پایان سال ۹۴ بدهی دولت به تأمین اجتماعی ۸۰هزار میلیارد تومان محاسبه شده است.

شریعتمداری: تا پایان سال 94 بدهی دولت به تأمین اجتماعی 80هزار میلیارد تومان محاسبه شد

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمد شریعتمداری در مراسم تودیع و معارفه محمدحسن زدا سرپرست سازمان تأمین اجتماعی و مصطفی سالاری مدیرعامل جدید سازمان تأمین اجتماعی اظهار کرد: سازمان تأمین اجتماعی یکی از مهمترین سازمانها در کشور محسوب می‌شود و مجموع خدماتش قشر عظیمی از مردم را تحت پوشش قرار می‌دهد.

وی گفت: جا دارد در این مراسم یادی نیز کنیم از مرحوم دکتر نوربخش مدیرعامل سابق تأمین اجتماعی و همچنین تاج‌الدین معاون امور مجلس سازمان تأمین اجتماعی که یاد این عزیزان را گرامی می‌داریم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین به دوره سرپرستی محمدحسن زدا اشاره کرد و گفت: طی ماههای اخیر شاهد روزهای خوب و باارزشمندی از سوی سرپرست سازمان تأمین اجتماعی بودیم و وی با جدیت مسئولیت خطیری را که به وی سپرده شده بود انجام داد.

شریعتمداری ادامه داد: در ایام سرپرستی زدا نیز بدنه سازمان تأمین اجتماعی و همچنین اعضای هیئت امنا و هیئت مدیره همراهی خوبی را با وی داشتند و این در حالی بود که آقای زدا در طول ایام سرپرستی در سازمان تأمین اجتماعی فعالیت شبانه‌روزی را داشتند و زندگی شخصی خود را وقف کار کرده بودند و در این ایام اقدامات ارزشمندی در مجموع تأمین اجتماعی رقم خورد.

وی تصریح کرد: با توجه به پایان مهلت سرپرستی سازمان تأمین اجتماعی فرایند انتخاب مدیرعامل جدید در دستور کار قرار گرفت و این موضوع با حساسیت خاصی همراهی بود و در همین زمینه از نظرات شخص رئیس جمهور در انتخاب مدیرعامل جدید سازمان تأمین اجتماعی استفاده شد و در پایان نیز توانستیم آقای سالاری را با هماهنگی هیئت امنا و همچنین هیئت مدیره تأمین اجتماعی برای این سازمان انتخاب کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه این مراسم  در ارتباط با فرایند انتخاب مدیرعامل جدید سازمان گفت: این فرایند به‌دلیل حساسیت، کمی طولانی شد که در همین زمینه افراد متعددی برای حضور در سازمان تأمین اجتماعی مورد بررسی قرار گرفتند و این در حالی بود که ما شاخص‌هایی را برای انتخاب مدیرعامل در نظر گرفته بودیم و تأکید داشتیم که مدیرعامل تأمین اجتماعی شاخص‌های مدنظر را داشته باشد.

شریعتمداری خاطرنشان کرد: در شروع فعالیت دولت دوازدهم، شخص رئیس جمهور تأکید ویژه‌ای بر  استفاده جوانان در بدنه اجرایی کشور داشت و تأکید بر این شد که از جوانان در بدنه اجرایی کشور استفاده شود و در ادامه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توصیه‌ای بر استفاده جوانان در دستگاهها و سازمانها داشتند که بر همین اساس در سازمانهای زیرمجموع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این موضوع عملیاتی شده است.

وی گفت: در فرمایشات مقام معظم رهبری و در گام دوم انقلاب نیز ایشان تأکید ویژه‌ای در استفاده از جوانان کرده‌اند و در فرمایشاتشان از واژه جوانان استفاده کرده‌اند و ما نیز به‌تبع فرمایشات ایشان از این موضوع استقبال کرده‌ایم.

شریعتمداری تصریح کرد: هم‌اکنون سن مدیریت در وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی کاهش یافته و شورای معاونین وزارتخانه سنشان کاهش پیدا کرده است و کنار این موضوع ما از مشاورین مجرب و پیشکسوت استفاده می‌کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه راجع به موضوع شفافیت ابراز کرد: ما به‌عنوان نمایندگان مردم باید نسبت به اموال بیت‌المال حساسیت داشته باشیم و در همین زمینه در بخش‌های وزارتخانه تأکید بر راه‌اندازی سامانه‌های شفافیت شده است و سازمانهای زیرمجموعه اقدام به راه‌اندازی سامانه‌های مدنظر کرده‌اند تا مردم نیز از اقدامات صورت‌گرفته در بخش‌های مختلف مطلع باشند.

شریعتمداری همچنین درباره موضوع الکترونیکی شدن پرونده‌های سلامت گفت: این بخش باید در دوره جدید مدیریت سازمان تأمین اجتماعی مورد توجه قرار بگیرد.

وی با یادآوری اینکه دو دسته از مردم مخاطب سازمان تأمین اجتماعی هستند، گفت: گروههای عام و خاص دو مجموعه‌ای هستند که سازمان تأمین اجتماعی با آنها ارتباط دارد، دسته‌ای از مستمری‌بگیرانی که حدود 3 میلیون و 200 هزار نفر هستند با اضافه شدن خانواده‌هایشان به 6 میلیون نفر می‌رسد که یکی از مهمترین مخاطبان سازمان تأمین اجتماعی هستند و حداقل‌ترین دستمزد را دریافت می‌کنند که باید مورد توجه قرار بگیرند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین به تعداد نیروهای شاغل در  سازمان تأمین اجتماعی اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون 72 هزار نیرو شاغل در سازمان تأمین اجتماعی فعال هستند که از این تعداد 3 هزار نفر بانوان هستند.

شریعتمداری با تأکید بر اینکه باید به وضعیت معیشتی پرسنل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان‌های زیرمجموعه آن رسیدگی شود، تصریح کرد: بنده در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید ویژه‌ای بر رسیدگی به معیشت کارکنان داشته‌ام و بر همین اساس نیز باید وضعیت معیشتی پرسنل در بخش‌های مختلف وزارت رفاه مطلوب‌تر باشد.

وی همچنین راجع به حوزه شفافیت در سازمان تأمین اجتماعی گفت: باید صورت‌های مالی به‌روز و حسابرسی‌شده باشند و این موضوع انتظاری است که از رئیس جدید سازمان تأمین اجتماعی دارم و باید تا پایان سال صورتهای مالی به‌روزشده سازمان تأمین اجتماعی عملیاتی شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سپس در خصوص مطالبات تأمین اجتماعی از دولت گفت: این رقم حدود 80 هزار میلیارد تومان تا پایان سال 94 است که البته هرساله با توجه به عدم پرداخت این بدهی‌ها، مبلغی بین 20 تا 25 هزار میلیارد تومان به بدهی‌های دولت به تأمین اجتماعی اضافه می‌شود.

وی همچنین در ارتباط با مطالبات شستا نیز گفت: بر اساس بررسی‌های انجام‌شده این رقم 13 هزار و 672 میلیارد تومان اعلام شده است.

شریعتمداری در ارتباط با تلاش‌های صورت‌گرفته برای پرداخت بدهی‌های دولت به تأمین اجتماعی گفت: قدم‌های جدی در این زمینه برداشته شده است که امیدواریم با عنایت دولت بدهی‌های تأمین اجتماعی که انباشته شده از سالهای گذشته است پرداخت شود.

وی با تأکید بر اینکه "نباید به‌اندازه یک سوزن از بیت‌المال خرج کنیم"، گفت: این موضوعی است که بنده تأکید ویژه‌ای بر آن داشته و دارم و باید از اموال مردم صیانت کنیم و از هرگونه خرج اضافی بپرهیزیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین به اصلاح پارامتری در سازمان تأمین اجتماعی اشاره کرد و گفت: این موضوع نیز باید به‌صورت جدی در دستور کار مدیریت جدید سازمان تأمین اجتماعی قرار بگیرد.

*

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر