روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

دیپلمات هندی: دهلی نمی تواند از خرید اس- ۴۰۰ منصرف شود

تهران- ایرنا- به دنبال سفر مایک پمپئو به دهلی نو، یک دیپلمات هندی گفت: دهلی نو نمی تواند از خرید سامانه موشکی اس- ۴۰۰ از روسیه صرف نظر کند.

دیپلمات هندی: دهلی نمی تواند از خرید اس- 400 منصرف شود

به گزارش سه شنبه شب تارنمای روزنامه هندوستان تایمز، پیش از مذاکرات راهبردی و مهم میان آمریکا و هند، یک مقام دیپلمات گفت: ما به دنبال آن هستیم تا از آمریکا برای خرید موشک های اس- 400 روسیه معافیت تحریم دریافت کنیم.

روزنامه هندوستان تایمز در ادامه نوشت: در کنار موضوع خرید سامانه دفاعی اس- 400، پمپئو و مقامات هندی در نشست امروز (چهارشنبه) درباره موضوعاتی مانند خرید نفت از ایران، ویزای آمریکا برای شهروندان هندی و تروریسم گفت وگو می کنند.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا سه شنبه شب برای یک دیدار سه روزه وارد دهلی نو شد.

تارنمای وزارت امور خارجه هند اعلام کرد: این نخستین دیدار مقامات بلند پایه دهلی و آمریکا پس از پایان انتخابات سراسری و پیروزی نارندرا مودی نخست وزیر هند است.

پمپئو در این سفر قرار است با نارندرا مودی نخست وزیر و اس جیشانکار وزیر امور خارجه هند دیدار و گفت وگو کند.

به گفته کارشناسان منطقه، واشنگتن قصد دارد هند را متقاعد کند تا قرارداد خرید سامانه موشکی اس- 400 با روسیه را لغو کند.

در هفته‌های اخیر مقامات آمریکایی اعلام کرده‌اند که واشنگتن آماده فروش تجهیزات جنگی مانند سامانه موشکی تاد، پاتریوت و جنگنده‌های اف 35 به هند است. البته شرط آمریکایی‌ها برای دست یابی هند به این تجهیزات و فناوری ها، لغو قرارداد خرید سامانه موشکی اس- 400 با روسیه عنوان شده است.

سال 2017، ترامپ رئیس جمهوری آمریکا قانونی به نام 'مبارزه با مخالفان آمریکا از طریق تحریم' موسوم به 'کاتسا' امضا کرد که بر اساس آن روسیه، ایران و کره شمالی شامل تحریم‌های واشنگتن شدند. بند 231 قانون کاتسا تصریح کرده؛ کشورهایی که دارای قرادادهای مهم با بخش‌های دفاعی و امنیت روسی هستند، واجد شرایط تحریم از سوی آمریکا خواهند بود.

آمریکا چندین بار اعلام کرده است؛ کشورهایی که به انجام این قراردادهای مهم با روسیه بپردازند، شامل تحریم‌های آمریکا خواهند شد و هند نیز از این امر مستثنی نخواهد بود.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر