روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

در واکنش به نشست منامه؛‌

کنفرانس بین المللی فلسطین برگزار می شود

تهران- ایرنا- «امین مقبول» سفیر تشکیلات خودگردان فلسطین در الجزایر، روز سه شنبه گفت که «محمود عباس» رئیس تشکیلات فلسطین در پاسخ به کنفرانس منامه بحرین، سعی در برگزاری یک کنفرانس بین المللی با محوریت فلسطین دارد.

کنفرانس بین المللی فلسطین برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، مقبول افزود: عباس، سفرهای دیپلماتیک با هدف جلب حمایت‌ها برای برگزاری کنفرانس بین المللی را آغاز خواهد کرد.

سفیر فلسطین در الجزایر ادامه داد: هدف از برگزاری این کنفرانس، شکستن خودمحوری آمریکا در خصوص موضوع صلح در منطقه است.

وی گفت: ما از این پس هرگز تنها نقش آمریکا را نمی‌پذیریم و برنامه واشنگتن در خصوص مسأله فلسطین، از اجماع بین المللی برخوردار نیست.

مقبول با اشاره به اینکه رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین مدتی است از روسیه، فرانسه و دیگر کشورهای بزرگ خواسته تا یک نشست بین المللی برگزار شود، ادامه داد: اما آمریکا و اسرائیل مانع برگزاری این نشست شدند.

روز سه شنبه شماری از اتباع فلسطینی در مقابل سفارت تشکیلات خودگردان در الجزایر تحصن و با سردادن شعارهایی برگزاری کنفرانس منامه را محکوم کردند.

سه شنبه شب کنفرانس منامه با سخنرانی جرد کوشنر داماد و مشاور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا آغاز شد.

این نشست شامل 50 میلیارد دلار سرمایه گذاری در نوار غزه و کرانه باختری و بخشی از مناطق فلسطینی نشین اردن، مصر و لبنان می شود که نیمی از این مقدار سهم این سه کشور است.

معامله قرن، طرحی آمریکایی است که بر اساس آن، قدس و بخش‌های اشغالی از کرانه باختری که شهرک‌های صهیونیست نشین در آنها ساخته شده به رژیم اشغالگر واگذار و بازگشت فلسطینی‌ها به سرزمینی مادری شان کلاً منتفی خواهد شد.

این طرح همچنین شامل چشم‌پوشی فلسطینی‌ها از حق بازگشت به سرزمین خود می شود که طبق قطعنامه 194 شورای امنیت به رسمیت شناخته شده است.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر