روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

فعالیت یک روحانی‌نما در فضای مجازی به نام آیت‌الله ناصر نوری گیلانی +عکس

خبرگزاری تسنیم: اخیراً یک صفحه «fake» و جعلی در اینستاگرام شروع به فعالیت کرده که در آن به وهن آموزه‌های دین اسلام و اعتقادات مسلمانان و شیعیان پرداخته است.

 فضای مجازی در راستای تخریب آموزه‌های دین+عکس

این صفحه با سوءاستفاده از تصاویر و فیلم‌های یک فرد روحانی از اسم جعلی آیت‌الله "ناصر نوری گیلانی" به عنوان طلبه سطح چهارم و  مسئول بخش مدارج علمی حوزه علمیه بهره برده است.

با پیگیری‌ها در وهله اول این نتیجه حاصل آمد که چنین فردی (ناصر نوری گیلانی) با عناوین مذکور هویتی در حوزه علمیه ندارد. نکته بعد اینکه با توجه به تفاوت فونت‌های گواهینامه مذکور می‌توان به راحتی به جعلی بودن آن پی برد. 

  باید دید در آینده دادگاه ویژه روحانیت و متولیان فضای مجازی چه تصمیمی در این باره اتخاذ خواهند کرد.  اخبار تکمیلی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وجود چنین چالش‌هایی در شبکه‌های مجازی خارجی بار اول یا دوم نیست بلکه بارها آسیب خود را در سطوح اعتقادی و امنیتی به رخ مسئولان و متولیان امر کشانده است. تخریب آموزه‌های دین که خط قرمز جامعه ما محسوب می‌شود آیا نمی‌تواند بهانه‌ای برای مسدودسازی این شبکه‌های معاند و کمک به ارتقای شبکه‌های مجازی داخلی باشد؟ ضمن آنکه به اذعان کارشناسان امر، دولت با حمایت شبکه‌های داخلی و یا ساماندهی شبکه ملی اینترنت به راحتی می‌تواند بسترهای لازم برای سالم‌سازی فضای مجازی را فراهم کند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر