روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

انتقاد رئیس سابق شوراهای حل اختلاف از دادگاه‌ها: ما را هووی خود می‌دانستند

احمدی میانجی گفت:‌ متاسفانه امروز همکاران ما در دستگاه قضایی به جای اینکه شوراهای حل اختلاف را معین خود بدانند آنها را هووی خود می‌دانند.

انتقاد رئیس سابق شوراهای حل اختلاف از دادگاه‌ها: ما را هووی خود می‌دانستند

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلمین احمدی میانجی در مراسم تودیع خود از ریاست شوراهای حل اختلاف کشور که باحضور معاون اول قوه قضائیه و تعدادی از مسئولان عالی قضایی برگزار شد اظهار کرد: بعد از 10 سال از رئیس قوه قضائیه چند بار به صورت شفاهی به دلیل بالا رفتن سن و کافی بودن مسئولیتم در شوراهای حل اختلاف تقاضای استعفا کردم که خوشبختانه این استعفا به صورت کتبی ارائه و مورد موافقت قرار گرفت.

وی افزود: در طول عمرم به گمان خودم در دو مقطع مخلصانه قدم برداشتم و از خداوند متعال انتظار ثواب دارم که یک مقطع در اوایل انقلاب و در استان گیلان و دیگری در مدت مسئولیتم در شوراهای حل اختلاف است.

رئیس سابق شوراهای حل اختلاف کشور افزود: کسانی که در شوراهای حل اختلاف کار می‌کنند افرادی مخلص هستند زیرا امروزه هیچ کس حاضر نمی‌شود با حقوق 200 الی 400 هزار تومانی در ماه کار کند.

وی ادامه داد: در طول این 10 سال آن مقداری که در توان داشتم تلاش کردم مشکلات شوراهای حل اختلاف برطرف شود و قدم‌هایی نیز در این راستا از جمله پیش‌بینی بیمه تامین اجتماعی، بیمه تکمیلی و به رسمیت شناخته شدن سنوات همکاران در قانون بودجه 98 برداشتم.

میانجی ادامه داد: در ابتدای هر سال به این فکر می‌کردیم که با توجه به وضعیت مالی موجود چگونه سال را به پایان برسانیم اما خداوند آبروی ما را خرید و شوراهای حل اختلاف را تا اینجا رساند و پاداش کسانی که در شوراهای حل اختلاف کار می‌کنند نه من و نه افرادی بالاتر از من نمی‌توانند بپردازند و اجر آنها با خداوند متعال است.

وی افزود: البته یک تعدادی جوان هم در دانشگاه‌ها فارغ‌التحصیل شدند به شوراهای حل اختلاف آمدند و گفتند می‌خواهیم افتخاری کار کنیم و ما می‌دانیم که شوخی می‌کنند و برای امیدی به شورای حل اختلاف آمدند و باید پاسخ امیدشان را بدهیم.

رئیس سابق شورای حل اختلاف با بیان اینکه مرحوم آیت‌الله شاهرودی اهمیت بسیاری به شوراها می‌داد گفت: متاسفانه امروز همکاران ما در دستگاه قضایی به جای اینکه شوراهای حل اختلاف را معین خود بدانند آنها را هووی خود می‌دانند.

میانجی گفت: متأسفانه شوراهای حل اختلاف در قوه قضائیه شناخته نشد و ظرفیت عظیم این نهاد جدی گرفته نشده است در حالی که در سال گذشته 3 میلیون و 780 پرونده در شوراهای حل اختلاف تشکیل از این تنها 204 هزار پرونده مورد اعتراض قرار گرفته است.

وی به ظرفیت شوراهای حل اختلاف در ایجاد صلح و سازی اشاره کرد و گفت: در شهرستان نورآباد استان لرستان که شش نفر در یک نزاع به قتل رسیده بودند با تلاش شورای حل اختلاف موضوع به صلح و سازش ختم شد و امام جمعه این شهرستان می‌گفت برای اولین بار در تاریخ لرستان طرفین قاتل و مقتول دور یک میز نشستند و به مصالحه رسیدند.

 

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر