روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

«محمد دلاوری» به مهر گفت:

جذب هنرمندانه در اقیانوس آرام/ کار با نوجوان‌ها سخت است

محمد دلاوری مجری تلویزیون از کار با نوجوانان گفت و اینکه چه سختی هایی این نوع تعامل دارد.

جذب هنرمندانه در اقیانوس آرام/ کار با نوجوان‌ها سخت است

«محمد دلاوری» مجری برنامه «پایش» و «تهران بیست» در گفتگو با خبرنگار مهر درباره برنامه «اقیانوس آرام» گفت: اصولاً کار برای نوجوان‌ها از کار برای بزرگسالان سخت‌تر است، چراکه این گروه سنی ظرافت‌ها و دغدغه‌های خاصی و همچنین دسترسی راحتی به رسانه‌ها دارند و برای اینکه بتوانید جذبشان کنید باید هنرمندانه رفتار کنید.

وی با بیان اینکه یکی از محاسن برنامه «اقیانوس آرام» این است که توانایی جذب هنرمندانه نوجوانان را دارد، افزود: به نظرم اگر از سازندگان این برنامه حمایت شود، می‌توانند موفق‌تر هم عمل کنند.

مجری «تهران بیست» درباره حمایت از نوجوان و جوان‌ها در برنامه‌سازی تلویزیونی نیز تصریح کرد: معتقدم هر حرفه و هر هنری تابع شرایط خودش و مقتضیات خود است. لزوماً این درست نیست که اگر برنامه‌ای را به دست جوان‌ها بدهیم خوب است و اگر ندهیم بد است. ما باید نسل جدید را پرورش داده و جوان‌های حرفه‌ای هنرمند را آماده کنیم تا بیایند و کار را به دست بگیرند.

دلاوری درباره مهمترین اشکالی که در حوزه برنامه‌سازی وجود دارد، بیان کرد: ما آموزش خوبی در این بخش نداشته و از قضا تجربه و خطا داریم. یعنی اینکه می‌گوییم همه بیایند و شروع کنند و آنقدر خطا کنند تا اینکه آزموده شوند و این روش خوبی نیست.

وی با بیان اینکه علت کم‌توجهی به نوجوان‌ها در برنامه‌سازی را نمی‌دانم، افزود: واقعاً دلیلش را نمی‌دانم اما اگر مطالعه و تحقیقی داشته باشم بهتر می‌توانم پاسخ دهم. در این سالها برنامه‌های زیادی برای نوجوان‌ها ساخته شده است اما از هر چند برنامه شاید دو یا سه برنامه شاخص شود. برای مثال 100 مجری در تلویزیون فعالیت می‌کنند اما فقط 10 تن از آنها تبدیل به مجری شاخصی می‌شوند.

مجری برنامه «پایش» ادامه داد: باید برنامه‌های مختلفی ساخته شده و گروه‌ها پرورش پیدا کنند اما چون برنامه سازی برای نوجوان‌ها سخت است افراد تصمیم می گیرند بعد از اولین و دومین کار به سمت کار برای گروه سنی دیگری بروند که زودتر به نتیجه برسد و همین می‌شود که در این حوزه برنامه ساز قدرتمند پرورش پیدا نمی‌کند.

مجری برنامه «تهران بیست» در بخش بعدی صحبت های خود با اشاره به سختی های کار رسانه، تصریح کرد: بروکراسی رسانه سنگین است و به همین خاطر خیلی‌ها آن را تحمل نمی‌کنند و می روند؛ ممکن است اگر می‌ماندند و برنامه‌سازی را ادامه می‌دادند برنامه‌های قدرتمندتری می‌ساختند اما خب آنقدر که این فشارها زیاد است خسته می‌شوند و یا برنامه‌سازی را رها می‌کنند و با وجود استعداد بالای خود، از این حوزه به اصطلاح فراری می شوند.

این مستندساز ضمن حمایت از گروه برنامه سازی «اقیانوس آرام» گفت: به نظرم باید مواظب این گروه برنامه‌ساز باشند وگرنه همه از هم جدا می‌شوند و بعد از مدتی یکسری برنامه در حوزه‌های دیگر می‌سازند و این اصلاً خوب نیست. چراکه هر چه تجربه در «اقیانوس آرام» کسب شده از بین می‌رود. این دوستان خودشان باید همت کنند و در این گونه برنامه‌سازی بمانند و مدیران هم از آنها حمایت کنند تا ان شاالله باز هم نام‌های درخشان در این حوزه پدید آید.

برنامه تلویزیونی اقیانوس آرام که برای نوجوانان طراحی شده، شب های چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ساعت 21 از شبکه 2 سیما روی آنتن می رود.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر