روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

انتقاد ایلهان عمر از شراکت آمریکا در جنایت یمن

ایرنا نوشت: عضو دمکرات مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت مینه سوتا ضمن انتقاد از فروش تسلیحات آمریکا به کشورهای عربی گفت: شراکت واشنگتن با عربستان و امارات غیراخلاقی و فاسد است.

انتقاد ایلهان عمر از شراکت آمریکا در جنایت یمن

«ایلهان عمر» در مصاحبه اختصاصی با شبکه الجزیره گفت: چگونه دولت آمریکا می تواند به راحتی در مورد فروش تسلیحات نظامی به عربستان تصمیم بگیرد در حالیکه این کشور در کشتار مردم بی گناه یمن، سودان و لیبی دست دارد.

وی که یکی از منتقدان جدی سیاست خارجه دولت «دونالد ترامپ» محسوب می شود، گفت: آمریکا توجیهی برای فروش تسلیحات نظامی به عربستان ندارد.

عمر افزود: شراکت ما با عربستان و امارات فاسد است زیرا من بر این باورم که این نوع شراکت یکی از بدترین همکاری های خارجی آمریکا است و با هیچیک از ارزش های اخلاقی ما مطابقت ندارد.

عمر تاکید کرد: آمریکا به امید حفظ منافع امنیت ملی به تداوم روابط خود با عربستان دل خوش کرده در حالیکه ما باید اعتراف کنیم که به دزدها اعتماد کرده ایم.

بدنبال افزایش انتقاد نمایندگان رنگین پوست، ترامپ در هفته گذشته در توئیتی به شدت این نوع از مواضع نمایندگان علیه کابینه وی را مورد انتقاد قرار داد و نوشت: جالب است می‌بینم زنان «ترقی خواه» حزب دمکرات در کنگره اصالتاً از کشورهایی دیگر آمده‌اند که دولت‌هایشان فاجعه تام و تمام، بدترین، فاسدترین و بی‌کفایت‌ترین‌ها در سراسر دنیا هستند (البته اگر اصلاً یک حکومت در حال فعالیت داشته باشند). آنها اینک با صدای بلند و خباثت‌آلود به مردم ایالات متحده، بزرگترین و قدرتمندترین ملت روی زمین می‌گویند که کشورمان چگونه باید اداره شود. آنها چرا برنمی‌گردند تا به بازسازی جاهای کاملاً ورشکسته و جنایت‌آلودی که از آنجا آمده‌اند، کمک کنند.

خطاب سخن ترامپ در این توئیت، «الکساندریا اوکاسیو کورتز»، «ایلهان عمر»، «آیانا پریسلی» و «رشیده طلیب» نمایندگان زن رنگین‌پوست آمریکا بودند.

ایلهان عمر در سومالی به دنیا آمده و شهروند آمریکاست اما سه نماینده دیگر در آمریکا به دنیا آمده‌اند. این چهار نماینده به شدت نسبت به اقدامات رئیس جمهوری آمریکا در قبال مهاجران معترض هستند.

در همین حال، متحدان ترامپ از شعار «وی را به کشورش بازگردانید»، فاصله گرفته اند و دموکرات ها نیز از این مساله برای ترغیب هواداران خود استفاده کرده اند تا از برکناری ترامپ از قدرت حمایت کنند.

ترامپ همچنین در سخنرانی گرین ویل، عمر را متهم کرد که نیروهای آمریکایی را تحقیر کرده و حملات تروریستی یازده سپتامبر را کم‌اهمیت دانسته است.

310311
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر