روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

شبکه آب و فاضلاب فرسوده در شهر ارومیه وجود ندارد

ارومیه – ایرنا- مدیر امور آب و فاضلاب ارومیه گفت: در حال حاضر هیچ شبکه آب و فاضلاب فرسوده ای در شهر ارومیه وجود ندارد.

شبکه آب و فاضلاب فرسوده در شهر ارومیه وجود ندارد

جمشید سیدپور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 100 درصد جمعیت شهری ارومیه دارای آب سالم و استاندارد هستند و هیچ مشکلی وجود ندارد.

وی اظهار داشت: 75 درصد از جمعیت این شهرستان نیز تحت پوشش شبکه فاضلاب هستند و اقدامات لازم برای افزایش این رقم در دست انجام است.

وی اضافه کرد: برای اتمام معابر شهری باقی مانده بیش از 500 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که بر اساس برنامه ریزی انجام شده در صورت تخصیص به موقع اعتبار نزدیک به 50 کیلومتر در سال جاری از شبکه جمع آوری فاضلاب شهری اجرا می‌شود.

مدیر امور آب و فاضلاب ارومیه ادامه داد: تصفیه‌خانه فاضلاب ارومیه جزء یکی از بهترین تصفیه‌خانه های بیولاک فاضلاب کشور است که با اصول و ضوابط زیست محیطی منطبق احداث شده و با احداث آن، گام‌های موثری در راستای جلوگیری از آلودگی آب‌های زیرزمینی و سطحی برداشته‌ شدهاست.

وی با بیان اینکه مردم ارومیه در هر شبانه روز 187 لیتر آب مصرف می کنند، گفت: این میزان مصرف 52 لیتر بیشتر از سرانه استاندارد کشوری است.

وی بیان کرد: سرانه مصرف استاندارد هرفرد براساس الگوی کشوری و الگوی اقلیمی استان 135 لیتر در شبانه روز است.

آذربایجان غربی از استان های موفق در حوزه ارائه خدمات آب آشامیدنی در بخش روستایی و شهری است و علاوه بر پوشش 100 درصدی آب آشامیدنی سالم و بهداشتی، افزون بر 65 درصد جمعیت روستایی نیز از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره مند هستند.

8137/2093

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر