روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

لیست وزنه برداری و سردرگمی‌های کادر فنی

تهران- ایرنا- کمتر از ۲ ماه دیگر به رقابت‌های جهانی وزنه برداری در کشور تایلند زمان باقی است. با وجود این زمان کم، کادر فنی این رشته هنوز به جمع بندی کامل برای تدوین لیست نهایی نرسیده است.

لیست وزنه برداری و سردرگمی‌های کادر فنی

 هر چند که قرار بود کادر فنی و مسوولان تیم نفرات اصلی و ملی پوش کشور را از دل رقابت‌های لیگ برتر وزنه برداری انتخاب کنند اما جابه جایی زمان برگزاری رقابت های لیگ این کار را به کلی غیر قابل انجام کرد و شاگردان «محمد حسین برخواه» در شهرستان نور اردو زدند؛ اردویی که قرار بود در پایان آن نفرات اعزامی به تایلند مشخص شوند.

با وجود آنکه روز گذشته (جمعه) رکورد گیری انجام شد اما هنوز فهرست تیم ملی به صورت رسمی اعلام نشده است و مصدومیت سهراب مرادی، سعید علی حسینی و یاغی گری کیانوش رستمی موجب شده تا اما و اگر های فراوانی پیش روی کادر فنی و فدراسیون قرار گیرد.

هر چند که در این رکورد گیری وزنه بردار جوانی مانند «حافظ قشقایی» توانست خوب بدرخشد و رکورد جهانی را به ثبت برساند. قشقایی با ثبت وزنه‌های ارزشمند 120کیلوگرم در حرکت یکضرب، 150 کیلوگرم در 2 ضرب و بدست آوردن مجموع 270 کیلوگرم، رکوردی بالاتر از رکوردهای نایب قهرمان وزنه‌برداری جهان در رقابت‌های جهانی 2018 ترکمنستان ثبت کرد.

در وزن 96 کیلوگرم که دسته طلایی ایران برای رقابت های جهانی و المپیک به شمار می رود، «سهراب مرادی» در هانوفر آلمان مشغول درمان است و احتمال حضور وی در تایلند بسیار کم است.در این وزن کیانوش رستمی به مانند گذشته در رکورد گیری شرکت نکرد و باید منتظر تصمیم فدراسیون درباره او باشیم.

«رضا دهدار» ستاره جوان خوزستانی تیم ملی وزنه‌برداری در این دسته با مهار وزنه‌های 170 کیلوگرم در حرکت یکضرب، 218 کیلوگرم در دوضرب و مجموع 388 کیلوگرم خوش درخشید اما این درخشش برای کسب مدال رقابت های جهانی کافی نیست زیرا «تیان تائو» چینی در این وزن با 231 کیلوگرم رکوردار جهان است.

در اردوی نور «علی هاشمی» توانست در دسته 109 کیلوگرم حد نصاب فنی را کسب کند. وی که چندی پیش به خاطر مصدومیت اردوی تیم ملی را ترک کرده بود با ثبت وزنه‌های 170 کیلوگرم در یکضرب، 210 کیلوگرم در دوضرب و مجموع 380 کیلوگرم موفق شد به حد نصاب تعیین شده توسط کادر فنی برسد.  او نیز به مانند سنگین وزن های ایران،حریفان سرسختی را پیش رو دارد. 

«سیمون مارتیروسیان» ارمنستانی با رکورد 240 در 2 ضرب و 435 کیلوگرم در این دسته رکوردار جهان است. رکورد تک ضرب استاندارد این دسته 196 کیلوگرم است.

سعید علی حسینی که یکی دیگر از امیدهای ایران برای اعزام به بازی های المپیک 2020 به شمار می رود روز گذشته با آسیب دیدگی کشاله ران مواجه شد و وزنه نزد. در این دسته «علی داوودی» وزنه 200 کیلوگرمی در تک ضرب و 240 در 2 ضرب را مهار کرد.

اما رکوردهای داوودی جوان برای رقابت های جهانی چنگی به دل نخواهد زد زیرا «لاشا تالاخادزه» گرجستانی  218 کیلوگرم در تک ضرب و 260 در 2 ضرب را به نام خود به ثبت رسانده است.

در این دسته «محسن دادرس» سه بار در مهار وزنه‌ی خود ناکام ماند.

با این شرایط و در حالی که تکلیف سه ملی پوش نامدار ایران (مرادی، علی حسینی و رستمی) برای اعزام به رقابت‌های جهانی تایلند مشخص نیست فدراسیون و اعضای کادر فنی قرار است تا 25 مرداد ماه لیست ملی پوشان را ارسال کند.

ارسال این لیست شاید متفاوت از سال های گذشته باشد زیرا «علی مرادی» باید تصمیم مهمتری نسبت به گذشته بگیرد. آیا او به مانند گذشته یکه تازی‌های رستمی را تحمل خواهد کرد یا اینکه با «رضا دهدار» به رقابت های جهانی می رود؟

آیا امکان دارد که سعید علی حسینی که از ناحیه کشاله ران آسیب دیده و سن و سال او نیز در روزهای پایانی وزنه برداری قرار دارد توسط کادر فنی کنار گذاشته شود؟

اینکه فدراسیون جوانگرایی و مبارزه با بازیکن سالاری در دستور کار قرار می دهد یا اینکه به مانند برخی از رشته رقابت های انتخابی را نمادین برگزار خواهد کرد دوراهی است که در پیش روی کادر فنی و فدراسیون نشین‌ها قرار دارد؛ مرادی و تیم جدید مدیریتی فدراسیون کدام راه را انتخاب خواهند کرد؟

*نتایج رکورد گیری روز گذشته اردوی نور به شرح زیر است:
 

حافظ قشقایی: 120 یک ضرب ، 150 دوضرب و مجموع 270 کیلوگرم

محمد زارعی: 172 یک ضرب، 203 دوضرب و مجموع 375 کیلوگرم

علی میری: 166 یک ضرب، 210 دوضرب و مجموع 376 کیلوگرم  

مسعود چترایی: 166 یک ضرب، 205 دوضرب و مجموع 371 کیلوگرم

ایوب موسوی: 174 یک ضرب، 210 دوضرب و مجموع 384 کیلوگرم

رضا دهدار: 170 یک ضرب، 218 دوضرب و مجموع 388 کیلوگرم

رضا بیرالوند: 170 یک ضرب، 210 دوضرب و مجموع 380 کیلوگرم

امیر حقوقی: 173 یک ضرب، 210 دوضرب و مجموع 383 کیلوگرم

علی داودی: 200 یک ضرب، 242 دوضرب و مجموع 442 کیلوگرم

محسن دادرس: 190 یک ضرب، 235 کیلوگرم را انداخت و اوت کرد.

مسابقات قهرمانی جهان 2019 از 27 شهریور در پاتایا تایلند برگزار می شود.  

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر