روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

مدیر برنامه های ملی پوش ایرانی:

مطمئنم جهانبخش در این فصل می درخشد

تهران- ایرنا- پیشکسوت باشگاه استقلال و مدیر برنامه های علیرضا جهانبخش در آستانه نخستین بازی برایتون در لیگ جزیره درباره آخرین شرایط این ستاره ایرانی صحبت کرد.

مطمئنم جهانبخش در این فصل می درخشد

برایتون امروز در چارچوب هفته نخست رقابت های لیگ برتر انگلستان از ساعت 18:30 دقیقه به مصاف واتفورد می رود. این دیدار در حالی به انجام می رسد که فوتبال دوستان ایران چشم انتظار درخشش علیرضا جهانبخش، ستاره ملی پوش خود هستند.
امیر هاشمی مقدم بازیکن اسبق استقلال و مدیر برنامه های علیرضا جهانبخش در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا، راجع به میزان آمادگی این ستاره ایرانی در اردوی پیش فصل برایتون اظهار داشت: علیرضا بر خلاف فصل گذشته در تمام اردوهای پیش فصل تیم برایتون حضور داشت. انگیزه های بسیار فراوانی دارد و فشار روحی و فیزیکی به مراتب کمتری متوجه اوست. دیگر داستان هایی مثل جام جهانی، مصدومیت و پروازهای پی در پی وجود ندارد. تیم حدود 5 بازی دوستانه انجام داده که جهانبخش در سه چهار بازی به میدان رفت. دو پاس گل داد و یک گل زد و شرایطش نسبت به گذشته بهتر است.

وی افزود: شکی ندارم که در آینده همه چیز بهتر پیش خواهد رفت. شرایط روحیِ خوب علیرضا کاملا مشخص است. او از لحاظ فکری آزادتر شده و تمرکز بیشتری روی برایتون دارد. این امتیاز مثبتی برای او خواهد بود.
مدیر برنامه های علیرضا جهانبخش درباره سرمربی جدید برایتون و تفکرات هجومی اش خاطرنشان کرد: گراهام پاتر در این فصل هدایت برایتون را بر عهده گرفته است. وی تفکرات هجومی دارد ولی باید بدانیم پیاده کردن تفکرات هجومی در زمین بسیار سخت است و به مسائل مختلفی مرتبط می شود.

هاشمی مقدم تصریح کرد: در دوران بدنسازی برایتون، وی نشان داد که تفکرات هجومی اش برای بازیکنانی چون جهانبخش مناسب است و در روند بازی اش تاثیر مثبت دارد. بازی دوستانه برای من به عنوان یک مربی همیشه به دست آوردن تجربه و آزمایش کردن است و به این معنا نیست که بتوان به همان راحتی در مسابقات رسمی به میدان رفت. نخستین بازی برایتون مقابل واتفورد است و این بازی در خارج از خانه برگزار می شود. معمولا مربیان لیگ برتری در بازی های داخل و خارج با دو سبک متفاوت وارد زمین می شوند.
بازیکن اسبق استقلال در دهه هفتاد همچنین درباره ماندن علیرضا جهانبخش بعد از چند پیشنهاد خارجی گفت: من هم خوشحال می شوم که هنوز باشگاه های هلندی، اسپانیایی و آلمانی به علیرضا علاقه نشان می دهند. دیروز یک سری از کامنت ها راجع به بازگشت علیرضا به هلند را چک می کردم. با عشق فراوان درباره او می نوشتند و این برای من بسیار اهمیت دارد و زیباست. اما باید بدانیم آن گذشته زیبا باید به همان گونه باقی بماند. الان علیرضا در جاده دیگری قرار دارد که هموارتر است و البته مشکلات خاص خودش را دارد. نمی گویم امیدوارم بلکه مطمئن هستم که فصل فوق العاده ای برای علیرضا خواهد بود. پیشنهادها یا صحبت ها درباره باشگاه های دیگر نباید برای جهانبخش مهم باشد. او تمام احترامش را روی پیراهنی که در حال حاضر بر تن می کند گذاشته است.
وی در پاسخ به این سوال که آیا گرانفیمت بودن علیرضا در روند کاری او در فصلی که گذشت تاثیرگذار بود یا خیر اذعان داشت: در هر صورت گران قیمت ترین بودن یا ارزان بودن مسائل حاشیه ای است. لیاندرو تروسارد که به تازگی آمده و گرانقیمت ترین مهره تیم شده، بازیکن بدی نیست. نوکارت هم مهره تاثیرگذاری بود اما اینها ملاک درخشش علیرضا نخواهد بود. علیرضا وقتی می درخشد که سه بازیکن خوب در پستش باشند اما بازهم بهترین باشد. این را در هلند اثبات کرد و حالا هم اثبات می کند.

مدیر برنامه های این بازیکن ملی پوش خاطرنشان کرد: باید دید علیرضا در این فصل در چه پستی بازی می کند. خوشبختانه تا به اینجا از او در سمت راست بهره برده اند اما حضور صرف در سمت راست کافی نیست و باید دید چه وظایفی از او خواسته می شود. اینکه سیستم تیم 2-5-3 یا 2-4-4 یا 1-3-2-4 باشد خیلی مهم است. علیرضا فوتبالیستی است که می تواند در عملکرد خوب یک تیم تاثیر داشته باشد و تنها به خودش ختم نمی شود.

هاشمی مقدم اظهار داشت: اگر بازیکن های کناری علیرضا از او درک داشته باشند او می تواند به ستاره شدن آنها نیز کمک کند. این را در نایمخن و آلکمار به خوبی نشان داد. او دو نفر را آقای گل کرد و یک مدافع راست به بهترین بازیکن فصل تبدیل کرد.

مدیربرنامه های جهانبخش درباره صحبت هایی که بین علیرضا و سرمربی تیم رد و بدل شده و همچنین علت غیبت او در برخی از بازی های دوستانه برایتون تصریح کرد: 100 درصد صحبت های زیادی بین جهانبخش و پاتر رد و بدل شده است. مدام خود او و کمک هایش با جهانبخش در ارتباط هستند. آنها بیشتر دوست دارند تا علیرضا در زمین حریف به تیم کمک کند. علیرضا تنها بازیکنی نبود که در بازی های دوستانه فیکس نبود. این مساله کاملا طبیعی است چرا که سرمربی تیم در نظر دارد تا نسبت به مهره های جدید شناخت بیشتری پیدا کند و به آنها بیشتر میدان می دهد. علیرضا بازیکن شناخته شده ای برای سرمربی تیم به حساب می آید.
هاشمی مقدم در پایان گفت: برای تمام لژیونرها در بلژیک، روسیه، هلند و سایر کشورها هستند آرزوی موفقیت می کنم. امیدوارم که کل ایران، رسانه ها و فضای مجازی پشت این بازیکنان باشند. بازی کردن در خارج از کشور بسیار سخت است و لژیونرهای ما نیاز به حمایت های روحی دارند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر