روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

آئین قرائت دعای عرفه در ۹ بقعه متبرکه کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود

یاسوج- ایرنا- مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد گفت: آئین قرائت دعای عرفه امام حسین (ع) در ۹ بقعه متبرکه شاخص این استان برگزار می‌شود.

آئین قرائت دعای عرفه در 9 بقعه متبرکه کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود

حجت الاسلام سید نورالله جنتی پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این آئین به طور ویژه در حرم امامزادگان مختار (ع) و عبدالله (ع) شهرستان بویراحمد و حرم امامزاده علی (ع) شهرستان چرام برگزار خواهد شد.

وی افزود: زمان آغاز این آئین در 9 بقعه متبرکه شاخص کهگیلویه و بویراحمد ساعت 16 عصر روز یکشنبه 20 مردادماه 1398 مصادف با نهم ذیحجه روز عرفه و نیایش است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: حدفاصل عید قربان تا عید غدیرخم هر سال مصادف با 10 تا 18 ذیحجه به عنوان دهه ولایت و امامت نامگذاری شده است.

حجت الاسلام جنتی پور عنوان کرد: مهمترین برنامه ‌های این دهه در کهگیلویه و بویراحمد شامل برگزاری آئین های جشن در بقاع متبرکه، راه ‌اندازی کاروان شادی از یاسوج به سمت حرم امامزاده مختار (ع) شهرستان بویراحمد، برگزاری نشست های تبیین واقعه غدیرخم از سوی مبلغان دینی در حرم امامزادگان، برپایی ایستگاه صلواتی در بقاع متبرکه، غبار روبی و عطرافشانی گلزار شهدای سادات و تجلیل از جانبازان و خانواده شهدای سادات استان است.

وی ابراز داشت: 15 مبلغ دینی مرد و زن بومی و اعزامی از قم برای اجرای برنامه های مذهبی و فرهنگی ویژه دهه ولایت و امامت امسال در تعدادی از بقاع متبرکه کهگیلویه و بویراحمد مستقر می شوند.

225 بقعه متبرکه در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

7535/6110

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر