روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

هازارد: در فوتبال استعداد افراد مثل بسکتبال با سانتی‌متر اندازه‌گیری نمی‌شود

تهران- ایرنا- «ادن هازارد» خرید تازه وارد باشگاه رئال مادرید که پیراهن شماره هفت کهکشانی‌ها را در فصل جدید به تن خواهد کرد، در مصاحبه‌ای مدعی شد که در فوتبال مثل بسکتبال استعداد افراد با سانتی‌متر اندازه گیری نمی شود.

هازارد: در فوتبال استعداد افراد مثل بسکتبال با سانتی‌متر اندازه‌گیری نمی‌شود

مرد بلژیکی در این مصاحبه موضوعات مختلفی را از جمله انتقال «روملو لوکاکو» هموطنش به اینترمیلان و همچنین درس‌هایی که از «آنتونیو کونته» و «مائوریستیو ساری» یاد گرفته را مورد بحث قرار داد.

وی صحبت های خود را با این جمله آغاز کرد: از دوران کودکی آرزوی پوشیدن پیراهن رئال را داشتم؛ زمانی که رئال درب خانه شما را می‌زند تنها یک کار می‌توانید انجام دهید: در را باز کنید.

وی ادامه داد: سال‌های فراموش نشدنی در چلسی داشتم اما اینجا در پوست خودم نمی گنجم؛ زین الدین زیدان یکی از اسطوره هایی بود که با او بزرگ شدم و پوسترهای او را روی دیوار اتاقم داشتم و حالا او سرمربی من است!

هازارد در جریان حضور در چلسی تحت هدایت 2 سرمربی ایتالیایی بازی کرد ابتدا با کونته و سپس با ساری.

وی در این خصوص افزود: درس‌های زیادی از آنان یاد گرفتم؛ آنها با هم تفاوت زیادی دارند هم از لحاظ شخصیت و هم از لحاظ ایده‌های فوتبالی اما یک نقطه مشترک دارند و آن هم این است که هردوی آنان برنده هستند.

هموطن هازارد روز گذشته با امضای قراردادی به ارزش 65 میلیون یورو به علاوه 10 میلیون یورو پاداش و همچنین 5 درصد کاهش دستمزد در ازای هرگونه تمدید قرارداد، راهی اینتر میلان شد.

هازارد در رابطه با لوکاکو تاکید کرد: او مهاجم شگفت‌انگیزی است؛ کسی که با بیشتر تیم‌ها سازگاری پیدا می‌کند؛ گل های زیادی می‌زند که البته مهم‌ترین ویژگی یک مهاجم نوک است؛ با این وجود اشتباه است که او را تنها با این ویژگی قضاوت کنیم چرا که لوکاکو ویژگی‌های دیگری هم دارد؛ به عنوان مثال در حفظ توپ و رو به جلو راندن سایر هم تیمی‌هایش تبحر خاصی دارد؛ با بودن او در تیم، همه بهتر بازی می‌کنند.

در نهایت هازارد با لحنی طنزآمیز در مورد رقابت با «لیونل مسی» که 2 نقر از کوتاه قامت ترین بازیکن مطرح جهان را در لالیگا روبروی یکدیگر قرار خواهد داد، اظهار داشت: اگر عاشق بسکتبال بودم آنگاه به مشکل بر می‌خوردم؛ از این نظر باید فوتبال را ورزشی دمکراتیک و عامه‌پسند دانست چرا که در آن استعداد بازیکنان با سانتی‌متر اندازه گیری نمی شود.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر