روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

رشد ارزش قراردادهای نفت و گاز به ۴۲ میلیارد دلار

قراردادهای مهندسی و ساخت و ساز بزرگ برای پروژه‌های LNG مجموع ارزش قراردادهای صنعت نفت و گاز را در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ به ۴۲ میلیارد دلار افزایش داد.

رشد ارزش قراردادهای نفت و گاز به 42 میلیارد دلار

به گزارش ایسنا، شرکت گلوبال دیتا در گزارش اخیری اعلام کرد این رقم 79 درصد در مقایسه با ارزش قراردادهای سه ماهه نخست سال میلادی جاری رشد نشان می‌دهد.

طبق ارزیابی‌های شرکت گلوبال دیتا، ارزش قراردادهای بخش نفت و گاز جهان در سه ماهه نخست امسال به 23.4 میلیارد دلار رسید. در سه ماهه دوم چندین قرارداد مهندسی، تامین و ساخت برای پروژه‌های LNG ارزش مجموع قراردادهای نفت و گاز را تقریبا دو برابر کرد.

برخی از این قراردادهای بزرگ شامل توافق 9.57 میلیارد دلاری شرکت "بچتل" با "تکست دیکید" برای پروژه LNG ریوگرانده در تگزاس بود و همچنین یک جوینت ونچر میان مک درموت، سایپم و چیودا قراردادی به ارزش هشت میلیارد دلار را با شرکت آنادارکو پترولیوم برای توسعه منطقه یک LNG موزامبیک امضا کرد.

بر اساس تحلیل شرکت گلوبال دیتا، از نظر شمار قراردادها در سه ماهه دوم، بخش بالادستی شاهد امضای 858 قرارداد بود که 71 درصد از کل قراردادها به شمار آمد در حالی که بخش میان دستی 245 قرارداد و پایین دستی/ پتروشیمی 100 قرارداد داشتند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، درست پس از پایان سه ماهه دوم غول نفتی آرامکوی عربستان سعودی در اوایل ژوییه قراردادهای بزرگی را در بخش بالادستی امضا کرد و 34 قرارداد به ارزش 18 میلیارد دلار برای افزایش ظرفیت تولید نفت دو میدان به میزان 550 هزار بشکه در روز و حفظ ظرفیت تولیدش در 12 میلیون بشکه در روز تا اوایل دهه 2020 اعطا کرد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر