تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
آکام آتا
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
آکام آتا

بیش از ۱۱۳ هزار تردد دهه محرم در مرز شلمچه ثبت شد

آبادان - ایرنا - سرپرست پایانه مرزی شلمچه گفت: در دهه اول محرم ۱۱۳ هزار و ۱۳۳ تردد از زائران ایرانی و خارجی در مرز بین المللی شلمچه ثبت شد.

بیش از 113 هزار تردد دهه محرم در مرز شلمچه ثبت شد

احسان نونژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا تردد روزانه زائران از مرز شلمچه را بیش از 11 هزار نفر بیان کرد و گفت: طی 10 روز گذشته محرم 25 هزار و 210 زائر ایرانی از مرز شلمچه راهی عتبات عالیات شدند و  18 هزار و 85 نفر وارد کشور شدند.

وی اظهار داشت: در این مدت 26 هزار و 835 نفر اتباع خارجی از مرز شلمچه وارد و 43 هزار نفر از این مرز خارج شدند.

نونژاد تردد زائران ایرانی و خارجی در روزهای تاسوعا و عاشورا از این گذرگاه مرزی را 14 هزار و 689 نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد 9 هزار و 510 زائر در روز تاسوعا و پنج هزار و 179 نفر در روز عاشورا از مرز شلمچه تردد کردند که اکثرا ایرانی بودند.

وی با اشاره به فراهم کردن زیرساخت‌ها در مرز شلمچه گفت: کار برپایی و ساماندهی موکب ها، پارکینگ، سرویس‌های بهداشتی، حمل و نقل و سایر زیر ساخت ها دراین گذرگاه مرزی در حال آماده سازی است.

وی همچنین به ساماندهی کریدور ویژه تردد اتباع خارجی در گذرگاه مرزی شلمچه اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه مرز شلمچه مرز انحصاری برای تردد اتباع خارجی در ایام اربعین تعیین شده جدا سازی مسیر تردد اتباع خارجی برای عزیمت به کربلای معلا در حال انجام است.

نونژاد با اشاره به فراهم کردن امکانات رفاهی ویژه تردد زائران در ایام اربعین گفت: کمبودهای موجود در پایانه مسافری شلمچه رصد شده و رفع کمبودها از جمله سامانه سرمایشی، آبخوری ، سرویس های بهداشتی و سایر امکانات در حال انجام است.

در اربعین پارسال بیش از 535 هزار زائر ایرانی و خارجی از مرز شلمچه تردد کردند که از این تعداد 396 هزار و 672 زائر ایرانی و 138 هزار و 470 نفر زائر خارجی بودند.

زائران خارجی در اربعین پارسال از 14 گیت در پایانه مرزی شلمچه تردد کردند.

 به گزارش ایرنا بر اساس تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران، 27 مهرماه 1398 مطابق با بیستم صفر روز اربعین حسینی است که در این بازه زمانی هوای خوزستان به خصوص مناطق غربی آن جایی که 2 پایانه رسمی چذابه در 110 کیلومتری شمال غرب اهواز و شلمچه در 15 کیلومتری غرب خرمشهر واقع شده‌اند هوا به مراتب گرم‌تر و در برخی روزها نیز هوا شرجی و مرطوب است.

حرکت تدریجی کاروان‌های اربعین حسینی به سمت 2 گذرگاه بین المللی چذابه و شلمچه از هفتم مهرماه (اول صفر) شروع می‌شود.

مرز شلمچه در فاصله 15 کیلومتری خرمشهر واقع است. 

6068/7100

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر