روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

پنس: تلاش های ایران برای فشار به ترامپ محکوم به شکست است

اگر ایران حمله علیه پاشگاه های عربستان، را انجام داده باشد، محکوم به شکست است.

پنس: تلاش های ایران برای فشار به ترامپ محکوم به شکست است

به گزارش اسپوتنیک، معاون رئیس جمهور آمریکا ، مایک پنس در توئیتر اعلام نمود که "تلاشهای" ایران برای فشار آوردن به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا محکوم به شکست است. 

وی گفت: "کارزار فشار حداکثر بر ایران، در حال فعالیت است. اگر ایران این حمله را انجام داده باشد (علیه پالایشگاه های نفتی عربستان سعودی) تا رئیس جمهور ترامپ را وادار به عقب نشینی کند ، آنها شکست خواهند خورد. "

پیش از این اعلام شده بود که وزیر امور خارجه آمریکا ، مایک پومپئو برای گفتگو در خصوص افزایش تنش با ایران و این حادثه با حمله پهپاد به شرکت نفتی آرامکو عربستان به این کشور سفر خواهد کرد. مایک پومپئو ، وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص حمله به شرکت آرامکو اظهار داشت که هواپیماهای بدون سرنشین ایران به تأسیسات نفتی در عربستان سعودی حمله کردند. وی خاطرنشان کرد: "هیچ مدرکی مبنی بر انجام این حملات از یمن وجود ندارد."

در تاریخ 14 سپتامبر ، پالایشگاه های آرامکو سعودی در شرق عربستان با چندین هواپیمای بدون سرنشین مورد حمله قرار گرفتند. مسئولیت این حمله را حوثیان یمنی برعهده گرفته شده است. اما ائتلاف عربی در حال جنگ در یمن به رهبری عربستان سعودی ، ایران را مسئول حمله به تأسیسات نفتی عربستان متهم کرده است. وزیر امور خارجه آمریکا ، مایک پومپئو نیز ایران را مقصر دانسته است. ایران این موضوع را اکیدا رد کرده است.

براساس اعلام آژانس بین المللی انرژی (IEA)، این حادثه در عربستان سعودی در حال حاضر به جدی ترین وقفه در تأمین نفت در تاریخ منجر شده است، حتی بیش از خسارات ناشی از انقلاب اسلامی در ایران در سالهای 1978-1979 و تحریم نفت پس از جنگ اعراب و اسرائیل در سال های 1973-1974 را در بر دارد.  

 

 

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان