روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

جنگ هسته ای بین روسیه و ایالات متحده

دانشمندان آمریکایی شبیه سازی جنگ هسته ای بین روسیه و ایالات متحده ساختند.

جنگ هسته ای بین روسیه و ایالات متحده

به گزارش اسپوتنیک، دانشمندان آمریکایی شرکت کننده در پروژه دانش و امنیت جهانی (Science and Security Global، SGS) در دانشگاه پرینستون شبیه سازی جنگ مسلحانه با استفاده از سلاح های هسته ای بین ایالات متحده و روسیه را توسعه و پردازش کردند.
طبق سناریوی آنها، در اولین ساعات درگیری بیش از 90 میلیون نفر ممکن است جان خود را از دست داده و مجروح شوند.

نویسنده این شبیه ساز، الکس گلسر، ویدئوی 4 دقیقه ای با عنوان برنامه A را منتشر کرده که الگوی تقابل هسته ای میان آمریکا و روسیه را در یوتیوب و در وب سایت رسمی پروژه علوم و امنیت جهانی نشان می دهد.

طبق سناریو، این درگیری با استفاده از سلاح های معمولی آغاز می شود، اما پس از آن روسیه حمله هوایی سنگینی را به مناطق مرزی آلمان و لهستان ارائه می دهد تا نیروهای آمریکایی و ناتو در اروپا را مهار کند. پس از آن، ناتو در منطقه کالینینگراد تلافی می کند. در نتیجه، طبق سناریوی پیشنهادی، درگیری به یک جنگ اتمی تاکتیکی در اروپا تبدیل می شود و سپس به ایالات متحده و روسیه گسترش می یابد.

پروژه SGS با در نظر گرفتن مواضع واقع بینانه نیروهای هسته ای، اهداف و برآوردهای تعداد کشته ها، شبیه سازی از احتمال زیاد درگیری ها بین ایالات متحده و روسیه را درست کرده است. نویسندگان این شبیه سازی اظهار داشته اند که این پروژه بر پیامدهای فاجعه آمیز جنگ هسته ای بین ایالات متحده و روسیه تاکید دارد تا دادن انگیزه به طرفین آن.

پیش از این سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه، گفته بود که اقدامات غیر مسئولانه دولت ریاست جمهوری آمریکا دونالد ترامپ خطرات درگیری هسته ای را افزایش می دهد، مسکو مجبور است به این امر پاسخ دهد.

به گفته وی، اکنون خطرات چنین درگیری بیشتر از گذشته است. وی تصریح کرد: اگر این شبیه ساز تهدید آمیز نباشد، این بازی ها با امکان استفاده از سلاح های هسته ای، بیشتر نگران کننده است تا اگر بخواهیم بگوییم تهدید آمیز نیست.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان