روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

رئیس صداوسیما: قدرت آمریکا تضعیف شده است+ ویدیو

عبدالعلی عسگری در مصاحبه با اسپوتنیک اعلام نمود که تلاش های ترکیه ، روسیه و ایران منجر به پایان جنگ در سوریه شد.

رئیس صداوسیما: قدرت آمریکا تضعیف شده است+ ویدیو

به گزارش اسپوتنیک، در عرصه بین الملل، ترکیه ، روسیه و ایران به طور مشترک در مورد یک سیاست مشترک در سوریه توافق کردند. در حقیقت ، تلاش های سه کشور  منجر به پایان جنگ شد ، که  بر کل اروپا تأثیر گذار بود. این تلاش ها را چگونه ارزیابی می کنید و آیا می توان آنها را در حوزه های دیگر جهانی تعمیم داد؟ 

پایان جنگ در سوریه
© Sputnik / Aleksei Danichev

در حال حاضر ، قدرت ایالات متحده تضعیف شده است، پیش از این آنها می توانستند یکی از مقامات دولتی خود را به کشوری اعزام کنند و درگیری را در آن نقطه از جهان حل وفصل کنند. اکنون حتی اگر رئیس جمهور آنها هم به جایی برود ، قادر به انجام این کار نخواهد بود. این نشان می دهد که قدرت آنها تضعیف شده است.

آنها خالق تروریسم بودند، ابتدا در افغانستان  و سپس در عراق و سوریه. این امر محبوبیت ایالات متحده را در سراسر جهان به میزان قابل توجهی کاهش داده است. در این زمان ، هنگامی که اقتدار آمریکا سقوط کرده است ، اقدامات دیگر کشورها برای تأثیرگذاری بر اوضاع جهان مهم است.

بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی ، ایالات متحده معتقد بود که آنها با نفوذترین کشور جهان خواهند بود ، اما می بینیم که این اتفاق نیفتاد. دنیا باید از مراکز جدید قدرت مانند ایران ، روسیه و چین در مناطق خود بهره ببرد زیرا آنها می توانند درگیری ها را حل و فصل کنند. در حال حاضر می توان یک سیاست چند وجهی و چند قطبی بر جهان حاکم است زیرا تنها یک کشور بر اوضاع جهان تأثیر گذاری ندارد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان