روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

عربستان جزئیات نقش ایران در حمله به تاسیسات نفتی آرامکو را فاش کرد

وزارت دفاع عربستان سعودی اعلام کرد که ایران برای حمله به تاسیسات نفتی آرامکو از پهپاد نوع دلتا وینگ (بال سه‌گوش) استفاده کرده است.

عربستان جزئیات نقش ایران در حمله به تاسیسات نفتی آرامکو را فاش کرد

به گزارش اسپوتنیک، ترکی المالکی، سخنگوی وزارت دفاع عربستان اعلام کرد که "ایران برای حمله به تاسیسات نفتی آرامکو از پهپاد نوع دلتا وینگ (بال سه‌گوش) استفاده کرده است."

المالکی در یک کنفرانس مطبوعاتی که از شبکه های تلویزیونی عرب پخش می‌شد اظهار داشت: این حمله از شمال و بدون شک با حمایت ایران صورت پذیرفته است.

سخنگوی وزارت دفاع عربستان افزود: تحقیقات مشخص کرد که پهپاد (استفاده شده برای حمله به تاسیسات نفتی آرامکو)، پهپاد ایرنی نوع دلتا وینگ (بال سه‌گوش) بوده است. وی گفت در این حمله "ایران" از 18 موشک و هفت پهپاد استفاده نموده است.   

شایان ذکر است، در تاریخ 14 سپتامبر 2019، تاسیسات نفتی شرکت آرامکو سعودی در شرق عربستان با چندین هواپیمای بدون سرنشین مورد حمله قرار گرفتند. مسئولیت این حمله را حوثیان یمنی برعهده گرفتند. اما "ائتلاف عربی" در حال جنگ در یمن به رهبری عربستان سعودی ، ایران را مسئول حمله به تأسیسات نفتی عربستان می داند. وزیر امور خارجه آمریکا ، مایک پمپئو نیز ایران را مقصر دانسته و در این راستا به عربستان سفر نمود. وزیر دفاع ایران و دیگر مقامات این موضوع را اکیدا رد کرده است. براساس اعلام آژانس بین المللی انرژی، این حادثه در عربستان سعودی در حال حاضر به جدی‌ترین وقفه در تأمین نفت در تاریخ منجر شده است، حتی خسارات حمله به آرامکو، بیش از خسارات ناشی از انقلاب اسلامی در ایران در سالهای 1978-1979 و تحریم نفت پس از جنگ اعراب و اسرائیل در سال های 1973-1974 خواهد بود.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر