تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
آکام آتا
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
آکام آتا

تحویل ۵۰۰ خانه جدید در گلستان به سیل‌زدگان

ایرنا نوشت: برای بهره‌برداری از واحدهای مسکونی سیل زدگان گلستان تاکنون در گلستان ۴۱۰ میلیارد ریال اعتبار کم بهره با دوره بازپرداخت طولانی از سوی بانک‌های عامل به سیل زدگان پرداخت شده است.

 بهره‌برداری متمرکز از 500 خانه نوساز در مناطق سیل زده استان گلستان امروز چهارشنبه در روستای " قانقرمه" شهرستان آق قلا با حضور علی‌رضا تابش رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آغاز شد.

برای بهره‌برداری از این تعداد خانه نوساز در گلستان 410 میلیارد ریال اعتبار کم بهره با دوره بازپرداخت طولانی از سوی بانک‌های عامل به سیل زدگان پرداخت شده است.

همچنین در ادامه این مراسم که استاندار گلستان و جمعی از مسوولان دستگاه های اجرایی و ساکنان مناطق سیل زده حضور داشتند 13 هزار و 600 واحد مسکونی تعمیری با هزینه کرد یک هزار و 780 میلیارد ریال، یک هزار خانه نوساز از محل ویژه تسهیلات مسکن روستایی با 260 میلیارد ریال و اجرای طرح هادی در 59 روستا با بیش از 180 میلیارد ریال اعتبار مورد بهره برداری قرار گرفت.

تحویل سند مالکیت خانه به دو هزار خانوار روستایی و شهری در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت گلستان از دیگر برنامه های سفر رییس بنیاد مسکن به مناطق سیل زده این استان شمالی است.

یکی از خانه های ساخته شده برای سیل زدگان؛ منزل شهید اراز محمد پقه در روستای چن سولی از توابع شهرستان آق قلا است که تحویل والدین آن شهید والامقام شد.

اراز محمد پقه از شهدای ترکمن و سنی مذهب جمعی سربازان ارتش جمهوری اسلامی تیر ماه 67 در تنگه ابوقریب به شهادت رسید.

طبق گزارش محمدتقی زمانی نژاد مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان 21 هزار و 112 واحد مسکونی خسارت دیده از سیل و رانش زمین در 500 نقطه روستایی و چهار شهر آق قلا، گُمیشان، سیمین شهر و گنبدکاووس شناسایی شده که 13 هزار و 705 واحد تعمیری و بقیه ساختنی است و عملیات بازسازی دیگر خانه های تخریب شده از سیل همچنان ادامه دارد.

برای شتاب بیشتر در روند تعمیر و نوسازی ساختمان های مسکونی خسارت دیده از سیل گلستان، دو ستاد معین از استان های خراسان رضوی و گیلان به ترتیب در گنبدکاووس و گمیشان مستقر بوده و مشغول ارایه خدمات به مردم هستند.
226228

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر