روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

وزیر صنعت خواستار تجاری سازی طرح های فناورانه شد

تهران- ایرنا- وزیر صنعت، معدن وتجارت برای تجاری سازی طرح های دانش بنیان و فناورانه دستور داد و ضرورت این مهم را در چارچوب خودکفایی مورد تاکید قرار داد.

وزیر صنعت خواستار تجاری سازی طرح های فناورانه شد

به گزارش روابط عمومی وزارت صنعت، رضا رحمانی این دستور را در پی برگزاری نمایشگاه فناوری و شرکت‌های دانش بنیان صادر کرده و در آن ضرورت تحقق این مهم را به ویژه در مسیر خودکفایی و حمایت از داخلی سازی و تولید ملی مورد تاکید قرار داده است.

حمایت از طرح های فناورانه، کسب و کارهای نوین و مبتنی بر دانش بنیان  از اولویت های کاری وزارت صنعت، معدن و تجارت است و در برنامه امسال که متشکل از هفت محور و 35 برنامه راهبردی است، مورد توجه قرار دارد.

وزیر صنعت، معدن  و تجارت امروز ( چهارشنبه) در حاشیه نشست هیات وزیران پیرامون ورود استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان به بخش لوازم خانگی گفت : پیش بینی شده تولید کیفی لوازم خانگی در داخل کشور انجام شود تا سدی در مقابل واردات باشد.

وی افزود:  طبق برنامه  قرار است ماشین لباسشویی، یخچال و تلویزیون با  برند ایرانی تولید و تا 2 ماه آینده به بازار عرضه شود.

وی اضافه کرد: تولیدکنندگان می توانند برای ثبت تولیدات خود به اندازه نیاز داخلی یا حتی کمتر از ان به معاونت امور صنایع  وزارت صنعت مراجعه کنند تا موانع تعرفه ای و  حمایت های دیگر از آنها انجام شود.

رحمانی گفت:  ممکن است فضا برای ورود این شرکت ها روان نباشد، اما  از این موضوع استقبال می کنیم و ورود اینها به حوزه بازار، صنعت و معدن راه نجات به شمار می رود.

وی اظهارداشت: چنانچه کالایی مورد نارضایتی مردم باشد، ضرورت دارد سازمان حمایت از مصرف کنندگان و دستگاه های نظارتی در این زمینه وارد شوند تا با تولیدکنندگان و عرضه کنندگان کالاها و برندهای جعلی برخورد قانونی شود.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان